Podsumowanie roku 2021 i plany na 2022 r.

Podsumowanie roku 2021 i plany na 2022 r.

Uruchomienie Łącznika i darmowej poradni psychologicznej dla młodzieży w Poznaniu. Regularne warsztaty dla młodych i doradztwo zawodowe. Rok 2021 był dla Fundacji Odzyskanych niewiarygodnie owocny. A przyszły? W planach m.in. warsztaty psychoedukacyjne dla młodzieży w ramach profilaktyki zdrowia psychicznego, program mentoringowy oraz… gadżety!

Nadszedł czas wdzięczności i podziękowań. Za nami niezwykły rok dla Fundacji Odzyskani. Był on czasem mocnych zmagań, przeszkód i obostrzeń, ale był też czasem OGROMNEJ Bożej łaski i pomocy ludzi.

Było…

To w styczniu tego roku uruchomiliśmy po remoncie Łącznik – przestrzeń dla młodych, którą użytkujemy zupełnie za darmo. To w tym roku zaczęliśmy kilka cyki regularnych warsztatów. To w tym roku otworzyliśmy darmowa poradnię psychologiczną oraz doradztwo zawodowe. Skalę naszych działań w roku 2020 i 2021 możecie zobaczyć na grafice. Trudno skomentować to, ile z pomocą Darczyńców, ludzi o wielkich i otwartych sercach, udało nam się zrobić

Z całego serca dziękujemy wszystkim, dla których chęć pomocy młodym zaowocowała ogromną hojnością! Zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy nadal u początku. Nadal wielu młodych czeka na to, aby skorzystać z darmowej terapii (w tym momencie 5 osób czeka w kolejce), rozwinąć swoje talenty by po prostu poczuć, że są ważni i kochani. Jesteśmy na to całym zespołem (a jest nas już ponad 30 osób) gotowi!

Będzie!

Chcemy podzielić się z Wami kilkoma marzeniami i planami na rok 2022 rok.

Marzymy o tym by:

  • zwiększyć liczbę godzin terapii psychologicznej z 8 do 12 tygodniowo,
  • uruchomić program profilaktyki „STOP depresji” poprzez warsztaty psychoedukacyjne (m.in. arteterapia, psychodrama),
  • wyprodukować gry i inne narzędzia psychoedukacyjne pozwalające na przeciwdziałanie depresji,
  • zwiększyć ilość warsztatów do 470 rocznie,
  • uruchomić innowacyjny program mentoringowy łączący osoby żyjące z pasją oraz młodych, którzy chcą się rozwijać w dziedzinie przywództwa, biznesu i relacji,
  • zatrudnić dwie osoby do koordynowania mediów oraz projektów (to marzenie już się realizuje!).

undefinedundefined

W grudniu 2021 i w lutym spotkaliśmy się wspólnie z naszymi prelegentami, aby pobyć razem, modlić się, porozmawiać o tym, co było i posłuchać ich pomysłów na rozwój Łącznika oraz działania Fundacji Odzyskanych. Wśród nich znalazły się m.in. chęć zakładania filii w innych miastach, zorganizowanie wyjazdów quasikolonijnych dla młodych, czy wyjazd w trasę koncertową (jak szaleć, to szaleć – ograniczała nas jedynie wyobraźnia). Część z pomysłów już pomalutku zaczyna się realizować… Zresztą mamy wrażenie, że z taką ekipą, nie ma rzeczy niemożliwych, najwyżej trzeba na nie chwilę poczekać.

P.S. Nieodmiennie zachęcamy do wspierania Fundacji. Wszystkie działania są możliwe tylko dzięki regularnemu wsparciu ludzi o wielkich sercach. Dołącz do Klubu Przyjaciół Młodych lub do Klubu Patronów Młodych (dla przedsiębiorców) i zostań członkiem naszej odzyskanej Rodziny! Małe dobro tu, małe dobro tam, a świat stanie się naprawdę lepszym miejscem.