Dominikańska Szkoła Głoszenia Słowa

Home / Dominikańska Szkoła Głoszenia Słowa
“Przechowujemy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas”. 2 Kor 4, 7

Czujesz w sobie pasję głoszenia Słowa Bożego? Te warsztaty są dla Ciebie!

Dominikańska Szkoła Głoszenia Słowa to innowacyjny projekt, którego celem jest formacja młodych do głoszenia Ewangelii młodemu pokoleniu. Cykl składa się z 5 praktycznych dni warsztatowych, podczas których nabędziesz praktyczną wiedzę i umiejętności!

Czego się dowiesz i nauczysz?

– jak słuchać i rozumieć Słowo Boże?
– jak przygotować się do przepowiadania Słowa?
– jak kreatywnie myśleć o Bożych i ludzkich sprawach?
– jak mówić, żeby inni słuchali?
– jak kształtować i wzmacniać swoje moce strony w głoszeniu?
– jak mówić ciekawie i z szacunkiem do różnych słuchaczy?

Czego możesz się spodziewać?

 • Formy warsztatowej,
 • Sporo praktyki,
 • Konstruktywnego feedbacku,
 • Inspiracji,
 • Dobrych spotkań,
 • Kameralnej grupy uczestników,
 • Brania odpowiedzialności za Słowo,

 

Rekrutacja na zajęcia 2024- rozpoczęta!

Dominikańska Szkoła Głoszenia Słowa to projekt zapoczątkowany przez Fundację Odzyskani oraz Dominikańskie Ośrodek Kaznodziejski z Łodzi w styczniu 2023 roku. Ideą szkoły jest formowanie młodych do głoszenia Ewangelii młodym. Druga edycja Szkoły rozpocznie się w lutym 2024r. we współpracy z Klasztorem oo. dominikanów z Poznania.

Terminy zjazdów edycji nr 2: 16.03, 20.04, 11.05, 8.06 + jeden termin ustalony z grupą.

Spotkania odbywają się w soboty w godz. 10.00-17.00 w Łączniku, ul. Łąkowa 4b/7 w Poznaniu.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY: https://forms.gle/f9CM7gnDoPccPH7h9

Udział w zajęciach jest płatny. W cenie 615 zł (możliwość płatności w 2 ratach) otrzymujesz:

 • 35 godzin warsztatów (5 x 7h spotkań warsztatowych),
 • pełne wyżywienie (obiad – pizza, kawa, herbata, słodkości, owoce, słone przekąski),
 • imienny certyfikat ukończenia DSGS (przy minimalnej obecności na 4 z 5 zjazdów),
 • bogate materiały plastyczne i artystyczne.

Prowadzący: o. Krzysztof Lorczyk OP – dominikanin, redaktor, główny projektant graficzny Wydawnictwa W drodze.

Dane do wpłaty:

Fundacja Odzyskani, 90 1140 2004 0000 3302 7872 1403, Tytułem: Dominikańska Szkoła Głoszenia Słowa edycja 2

Pierwszą edycję Dominikańskiej Szkoły Głoszenia Słowa prowadzili:

o. Wojciech Jędrzejewski OP – dominikanin, kaznodzieja, rekolekcjonista, współtworzy Dominikański Ośrodek Kaznodziejski. Były katecheta, duszpasterz młodzieży i studentów. Współpracownik Radia Plus, Religia.tv, Boska.tv, publikował w Więzi, W Drodze, Tygodniku Powszechnym, Przewodniku Katolickim. Autor książek (Fascynujące Zaproszenie; Ewangeliarz Dominikański). Głosi rekolekcje i misje parafialne, posługuje Słowem księżom i siostrom zakonnym. Prowadzi warsztaty czytania Pisma Świętego, które adresuje do małych grup duszpasterskich. Koordynuje warsztaty kaznodziejskie dla kapłanów. Zajmuje się również indywidualnym coachingiem kaznodziejskim. Na kanale dominikanie.pl prowadzi serię „Ewangeliarz OP” https://www.youtube.com/results?search_query=ewangeliarzOP

o. Mateusz Kosior OP – kaznodzieja, rekolekcjonista, duszpasterz. Pochodzi z Wielkopolski. W zakonie od 2008 roku. Od wielu lat zaangażowany w szeroko rozumianą ewangelizację (Przystanek Jezus, fora ewangelizacyjne, itp.). Pracował w klasztorze w Jarosławiu, Poznaniu i Tarnobrzegu. Był katechetą, duszpasterzem scholi, opiekunem scholi młodzieżowej i grup biblijnych. Po śmierci o. Jana Góry OP był duszpasterzem Lednicy i organizatorem Spotkań Młodych na Polach Lednickich w Polsce.

o. Tomasz Nowak OP – Kaznodzieja wędrowny, wykładowca homiletyki. Jego największą pasją jest głoszenie Ewangelii i muzyka, szczególnie jazz. Towarzyszy inicjatywom związanym z modlitwą uwielbienia. Razem z muzykami, aktorami, tancerzami i innymi artystami, którym bliska jest ta idea; prowadzi warsztaty, rekolekcje i koncerty. Jak św. Dominik, chce głosić wszystkim, wszędzie i na wszystkie sposoby. Prowadzi na YT kanał Strefa Wodza.

o. Tomasz Zamorski OP – Kaznodzieja i wykładowca homiletyki, doktor teologii. Dawniej duszpasterz dzieci, młodzieży, pracownik Fundacji Episkopatu Polski Dzieło Nowego Tysiąclecia, przeor klasztoru w Warszawie, kapelan sióstr dominikanek. Fascynuje go przepowiadanie, które według niego powinno być piękne, pogłębione i świadome biblijnego oraz teologicznego Źródła, a przede wszystkim bliskie człowieka. Tym próbuje zapalić swoich słuchaczy i studentów.