Klub Przyjaciół Młodych

Klub Przyjaciół Młodych to grupa Darczyńców, którzy wspierają regularnie działania Fundacji Odzyskani, a przez to rozwój młodego pokolenia w duchu wartości chrześcijańskich.

Szanowni Państwo,

Z ogromną radością chcę podzielić się historią, którą, jak głęboko wierzę, napisał sam Duch Święty! W czerwcu 2018 roku, po wielu miesiącach rozeznawania i modlitwy zaryzykowałam i zrezygnowałam z pracy etatowego dziennikarza by zająć się ewangelizacją. Zaczynałam od zera – bez konkretnej formy ewangelizacji, planu czy kierunku. Po kilku miesiącach, modląc się zaczęłam spisywać na kartce ideę Fundacji Odzyskani (nazwa pochodzi z fragmentu Łk 15, 27), której misją miała być ewangelizacja młodzieży poprzez rozwój ich talentów i pomoc w podejmowaniu dobrych decyzji zawodowych. Zaczynaliśmy bardzo skromnie od warsztatów dziennikarskich. Potem były kolejne: finansowe, komiksowe, fizyczne, Szkoła Młodego Lidera… A dziś dzięki Bożej interwencji – działamy w Łączniku przy ul. Łąkowej 4b/7 w Poznaniu – miejscu, które łączy, a którego misją jest tworzenie przestrzeni do rozwoju talentów, budowania dobrych relacji oraz wsparcia zawodowego i psychologicznego dla młodzieży oraz głoszenie Jezusa poprzez świadectwo naszego życia (wszyscy nasi prelegenci to osoby wierzące).

Joasia Mazur, prezes Fundacji Odzyskani

Misją Fundacji Odzyskani Odzyskani jest tworzenie przestrzeni do rozwoju talentów, budowania dobrych relacji i profesjonalnego wsparcia zawodowego oraz psychologicznego dla młodych ludzi. Tworzymy wyjątkowe miejsce na mapie Poznania – Łącznik, w którym młodzi mogą rozwijać swoje pasje oraz talenty podczas różnorodnych warsztatów prowadzonych przez profesjonalistów kochających swoją pracę. Oferujemy także doradztwo zawodowe oraz terapię psychologiczną. Jeśli nasze działania i wartości są Ci bliskie, możesz wspierać nas regularnie nawet najmniejszą kwotą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co konkretnie robimy w Łączniku?

 • prowadzimy darmową poradnię psychologiczną,
 • organizujemy warsztaty rozwojowe, zawodowe i artystyczne m.in. Szkołę Młodego Lidera, Akademią Młodego Dziennikarza, warsztaty komunikacyjne, finansowe, plastyczne, z projektowania ubrań, pisania piosenek, fotografii i wiele innych, 
 • uczymy języków obcych: norweskiego, angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, francuskiego.
 • udzielamy korepetycji,
 • prowadzimy indywidualne doradztwo zawodowe, organizujemy spotkania psychoedukacyjne “Kawa z psychologiem” oraz spotkania z przedstawicielami różnych zawodów “Ludzie z pasją”.

Jak pozyskujemy środki?

Naszą działalność finansują osoby prywatne oraz firmy, które wspierają nas comiesięcznymi darowiznami. Dzięki wsparciu Sióstr Elżbietanek i Archidiecezji Poznańskiej możemy za darmo korzystać z lokalu przy ul. Łąkowej. Pozyskujemy też środki z mniejszych projektów od organizacji pozarządowych i firm prywatnych. Ze względu na chęć utrzymania niezależności, nie staramy się o przyznanie funduszy publicznych.

Na co przeznaczamy zebrane środki?

 • wynagrodzenie pracowników i prelegentów,
 • finansowanie terapii psychologicznej,
 • artykuły spożywcze, plastyczne i higieniczne,
 • wyżywienie podczas warsztatów,
 • certyfikaty ukończenia zajęć,
 • książki i materiały edukacyjne dla uczestników
 • materiały promocyjne (np. wydruk plakatów, ulotek).

Wpłacane przez Państwa środki pomogą nam:

 • zatrudnić psychologów na większą ilość godzin i przyjąć kolejne młode osoby na terapię,
 • opłacić koszty wynagrodzenia prelegentów i oferować coraz więcej darmowych lub symbolicznie płatnych warsztatów,
 • zatrudnić osoby do pracy administracyjnej, co spowoduje, że Łącznik będzie dostępny przez większą ilość godzin w tygodniu,
 • zakupić potrzebne artykuły spożywcze, chemiczne i plastyczne.

Korzyści z członkostwa w Klubie Przyjaciół Młodych:

 1. Dostęp do specjalnie dla nich tworzonych webinarów psychoedukacyjnych,
 2. Dostęp do zamkniętej grupy na FB z aktualnymi informacjami o naszej działalności “od kuchni”,
 3. Zaproszenia na spotkania dla Darczyńców w Łączniku,
 4. Możliwość współdecydowania o kształcie naszej działalności,
 5. Naszą regularną modlitwę (na cotygodniowych spotkaniach zespołu oraz comiesięczne msze święte w intencji odprawiane u poznańskich dominkanów).

Chcesz dołączyć do Klubu?

Wypełnij FORMULARZ  lub napisz lub zadzwoń do nas: kontakt@odzyskani.pl lub 532-100-464

Dane do wpłat:

Fundacja Odzyskani os. Zamoyskiego 6/7 62-020 Zalasewo,
Konto bankowe: 90 1140 2004 0000 3302 7872 1403
Tytułem: Darowizna na cele statutowe lub konkretny cel jaki chcesz wesprzeć.