Media o nas

Artykuły i wywiady

Odzyskani – fundacja i ludzie, którzy odzyskują młodych dla Boga [REPORTAŻ]

Joanna Mazur miała w życiu czas, kiedy żyła daleko od Boga. Dzisiaj ewangelizuje innych i pomaga młodym w Fundacji Odzyskani, którą założyła.

Asia wychowała się w rodzinie katolickiej. Przyjmowała wszystkie sakramenty, jednak poza tym nie chodziła do kościoła. „Nie było nigdy takiej sytuacji, żeby ktoś, na przykład rodzice, mówili mi, że mam pójść w niedzielę na mszę. I między innymi dlatego nie miałam żadnej motywacji, nie praktykowałam, a Bóg był tylko cały czas gdzieś w tle mojego życia” – wspomina.

6.11.2022, Misyjne.pl

Spotykalnia i Klinika przy kawie – dwa dobre pomysły na wsparcie młodych ….

Czas pandemii przynosi nam mnóstwo kryzysów. Bardzo wielu z nich doświadczają młodzi, mniej odporni psychicznie, gorzej radzący sobie z trudnymi doświadczeniami właśnie ze względu na brak życiowego doświadczenia. Zwykła pomoc ze strony instytucji nie wystarcza, a koszty płatnych porad są często barierą dla młodych osób potrzebujących specjalistycznego wsparcia.

Deon.pl

Jak mówić młodym o Bogu a jak tego… nie robić? Wyjaśnia Joanna Mazur

Jak rozmawiać i pomagać młodym w budowaniu ich tożsamości? Jak mówić im o Bogu i jak tego nie robić? Wyjaśnia Joanna Mazur, prezes Fundacji Odzyskani w rozmowie z o. Tomaszem Grabowskim OP w cyklu “Karetka w drodze”.

16 stycznia 2022, Stacja 7

Tajemnica, którą odkrywam

O odkrywaniu swojej drogi, wykorzystywaniu talentów oraz o Bogu, który kocha ponad wszystko, porozmawiałam z Joanną Mazur – założycielką i prezesem Fundacji Odzyskani.

28 lutego 2020, msztukiewicz.pl – blog Moniki Sztukiewicz

 

Materiały video

Dobre historie

Kościół Katolicki w Polsce jest największą instytucją charytatywną w kraju. Wsparcie instytucji kościelnych dociera do około trzech milionów beneficjentów, przy czym nie zawsze są to jednostkowe osoby. W takim ujęciu liczba ta znacznie rośnie. W programie przedstawiamy przykłady charytatywnej pomocy Kościoła i bohaterów tego wsparcia.

Dominikanie.pl

W najnowszej rozmowie gościliśmy Panią Joannę Mazur Mazur – coacha, mentorkę, certyfikowaną trenerkę Kompasu Kariery, a także ewangelizatorkę, prezes i założycielkę Fundacji Odzyskani. 🌟 Joanna dzieli się z nami swoim spojrzeniem na wychowanie dzieci i młodzieży, podkreślając moc budowania bliskich relacji poprzez programy mentoringu i warsztaty. Działania te skupiają się na wsparciu rozwoju duchowego i osobistego młodych ludzi, stawiając na autentyczność, słuchanie i kreowanie bezpiecznego środowiska, które pomaga młodym odnaleźć sens życia i trwałą relację z wiarą.

11 lutego, Klasztor oo. dominikanów w Poznaniu

Instytut Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie

O potrzebach współczesnej młodzieży i sposobach na rozwiązywanie problemów współczesnej młodzieży z Joanną Mazur – prezesem i założycielką Fundacji Odzyskani, trenerem kompetencji miękkich IES, coachem i certyfikowanym trenerem Kompasu kariery rozmawia redaktor portalu Piękna Dziewczyna pl. dr Paulina Michalska.

7 lutego 2024r., Łącznik

Raban w Wielkopolsce cz.2

Wielkopolska zaskakuje. Tym razem w Studio Raban doświadczymy ogromnej dawki pomysłów i inicjatyw wynikających prosto z kultury czy historii. […] W Poznaniu działa Łącznik. Sprawdzimy, kto wpadł na pomysł stworzenia przestrzeni do rozwoju talentów, budowania dobrych relacji oraz profesjonalnego wsparcia zawodowego i psychologicznego dla młodych ludzi.

27 sierpnia 2022, „Studio Raban”

Młodzi są jacyś inni 

O. Tomasz Grabowski OP rozmawia z Asią Mazur o sytuacji młodego pokolenia, kryzysach psychicznych oraz głoszeniu Ewangelii.

3 listopada 2021, „Karetka w Drodze”, Dominikanie.pl

Wstawaki „Obok” – o. Adam Szustak OP o Fundacji Odzyskani

o. Adam wsparł naszą zrzutkę na rzecz Spotykalni – naszej darmowej poradni psychologicznej.

19 czerwca 2021, Langusta na palmie

Jak dobrze, że jesteś#Joanna Mazur

Joanna Mazur, prezes i założycielka Fundacja Odzyskani jest gościem redaktor Klaudyny Bogurskiej-Matys. Pasją Joanny jest pomaganie młodym ludziom w odnajdywaniu ich drogi życiowej. Jak sama mówi marzy o tym, aby więcej „być” niż „robić”. W fundacji specjalizuje się w zarządzaniu … chaosem

28 października 2022, Radio Emaus

Odzyskamy młodych przez obecność

Krzysiek Sowiński rozmawia z Asią o historii Fundacji Odzyskani oraz Łącznika. Poruszają także temat osobistego świadectwa nawrócenia Asi.

4 października 2021, Podcast na Werandzie, Sowinsky

CZY KATOLIK ZAORA MATĘ NA AMEN?

Tomasz Samołyk wsparł zrzutkę naszej Fundacji na darmową poradnię psychologiczną Spotykalnię.

12 kwietnia 2021, Tomasz Samołyk

Oburzam się na tęczową Maryję

Tomasz Samołyk wspiera działania naszej Fundacji.

Jak odkryć pomysł Boga na swoje życie? – TOMASZ SAMOŁYK

Tomasz Samołyk w rozmowie z o. Tomaszem Nowakiem OP o towarzyszeniu młodym w ich drodze do Emaus.

Smartfony ZŁE, Kościół NIEWINNY. Jak przyciągnąć MŁODYCH do Kościoła?

Tomasz Samołyk o wywiadzie Asi z o. Tomkiem Grabowskim OP.