Szkoła Młodego Lidera

Home / Szkoła Młodego Lidera
Szkoła Młodego Lidera to cykl 7 praktycznych warsztatów rozwijających kompetencje liderskie. Jest kierowana do młodych obecnych lub przyszłych liderów wspólnot i organizacji chrześcijańskich. Podczas warsztatów w małej grupie poznasz lepiej siebie, nauczysz się efektywnie komunikować i wykorzystywać techniki zarządzania w codziennym życiu.

Czy SML jest dla Ciebie? Jeżeli masz między 14-24 lata i jesteś…

– liderem wspólnoty młodzieżowej, duszpasterstwa, organizacji chrześcijańskiej,
– animatorem grupki,
– liderem chrześcijańskiego zespołu muzycznego,
– młodą osobą chcącą służyć innym na bazie wartości chrześcijańskich…
…to zdecydowanie TAK! 

Program Szkoły Młodego Lidera

Kim jestem? O potencjale, osobowości, talentach i wartościach – prowadzący: Joanna Mazur

Na warsztatach poznasz lepiej swoją osobowość, talenty oraz wartości, którymi kierujesz się w życiu, co pozwoli Ci na zwiększenie świadomości i zwiększy efektywność Twojego działania. Stworzysz matrycę swoich możliwości z mocnymi i słabymi stronami, które pomagają lub przeszkadzają Ci w pełnieniu roli lidera. Opracujesz indywidualny plan rozwoju.

Efektywna komunikacja i budowanie relacji we wspólnocie (2 zjazdy) – prowadzący: Krzysztof Głowacki

Na warsztatach oszlifujesz najważniejszą umiejętność dobrego lidera – empatyczną komunikację. Dowiesz się, jak motywować i integrować grupę, jak wyrażać swoje emocje i potrzeby w sposób, który nie rani innych. Nauczysz się dawać feedback oraz budować empatyczne wypowiedzi w oparciu o Porozumienie Bez Przemocy.

Sztuka wystąpień publicznych – prowadzący: Kasia Ciupa

Na warsztatach nauczysz się, jak opanować stres podczas wystąpień publicznych, kontrolować mowę ciała, a także konstruować logiczną i ciekawą wypowiedź, która skupi uwagę słuchaczy.

Przywództwo służebne – prowadzący: Joanna Mazur

Na warsztatach odkryjesz swoją tożsamość jako lidera w odniesieniu do przykładu, jakim był Jezus, który praktykował przywództwo służebne. Zainspirujesz się podejściem Jezusa do ludzi i prowadzenia ich, abyś sam robił to mądrze i z Miłością.

Zarządzanie projektami – prowadzący: Alicja Stachowiak

Na warsztatach nauczysz się efektywnego i profesjonalnego zarządzania projektami m.in. poprzez naukę planowania zadań, czy szacowania czasu ich wykonania.

Zarządzanie sobą w czasie – prowadzący: Ewelina Szymańska

Na warsztatach dowiesz się, jak efektywnie pracować, a także… odpoczywać. Poznasz kilka metod planowania swojego czasu i wybierzesz najbardziej optymalny dla Ciebie sposób zarządzania i plan na najbliższe miesiące.

Rekrutacja na zajęcia 2022/2023 zakończyła się. Kolejny nabór planujemy na wrzesień 2023r.

Szkoła Młodego Lidera przyjmuje do grupy maksymalnie 15 uczestników. Zależy nam na zachowaniu praktycznej formy warsztatowej i budowaniu wzajemnych relacji. Zajęcia odbywają się tylko w formie stacjonarnej (dla chętnych możliwość noclegu z pt na sb).

Terminy zjazdów w roku akademickim 2022/2023: 29.10, 19.11, 17.12, 14.01, 18.02, 18.03, 15.04

Zapisy odbywają się przez formularz, a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń oraz uzasadnienie chęci uczestnictwa w SML.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY: nabór zamknięty

Udział w zajęciach jest płatny. W cenie 560 zł (możliwość płatności w 2 ratach) otrzymujesz:

 • 49 godzin warsztatów (7 całodziennych spotkań),
 • pełne wyżywienie (obiad – pizza, kawa, herbata, słodkości, owoce),
 • 7 półtoragodzinnych, indywidualnych spotkań z dobranym do Twoich potrzeb mentorem (online lub offline),
 • bogate materiały warsztatowe,
 • imienny certyfikat ukończenia SML (przy minimalnej obecności na 6 z 7 zjazdów).

Dane do wpłaty:

Fundacja Odzyskani, 90 1140 2004 0000 3302 7872 1403, Tytułem: Szkoła Młodego Lidera

 

Mk 10, 42-45

Jezus przywołał ich do siebie i rzekł do nich: «Wiecie, że ci, którzy uchodzą za władców narodów, uciskają je, a ich wielcy dają im odczuć swą władzę. Nie tak będzie między wami. Lecz kto by między wami chciał się stać wielkim, niech będzie sługą waszym. A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem wszystkich. Bo i Syn Człowieczy nie przyszedł, aby Mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie na okup za wielu«.

 

Program Mentoringowy WINGS zakłada 7 spotkań jeden na jeden z mentorem, który odpowiada na konkretne potrzeby mentee dotyczące bycia liderem.

Mentorzy będą wspierać młodych w tematach:

 • poznania siebie,
 • komunikacji i budowaniu relacji we wspólnocie.
 • zarządzaniu projektami ewangelizacyjnymi,
 • delegowanie zadań,
 • zarządzanie zmianą,
 • mediacji,
 • wystąpień publicznych,
 • zarządzania stresem,
 • work-life balance,
 • skuteczne realizowanie celów,
 • zarządzania sobą w czasie,
 • ewangelizacji,
 • głoszenia,
 • rozwoju duchowego,
 • prowadzeniu modlitwy uwielbienia,

Nasi mentorzy to doświadczeni liderzy wspólnot oraz księża.

Nasi Mentorzy i Prelegenci

Aleksandra Cichocka

Mentor

Aleksandra Cichocka

Misjonarka Przymierza Miłosierdzia, motywatorka i inspiratorka, prezes Fundacji Ostoja Młodych, na co dzień prowadzi warsztaty i rekolekcje, działa na rzecz rozwoju Kościoła w Polsce. Pracowała na misjach na trzech kontynentach: Ameryce Południowej, Europie i Afryce. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w korporacjach i organizacjach pozarządowych. Miłośniczka kawy, snowboardu i Władcy Pierścieni. W Fundacji Odzyskani jest mentorem Programu Mentoringowego WINGS.

Alicja Stachowiak

Przyjaciel Fundacji

Alicja Stachowiak

Pedagog, ze specjalności pedagogika medialna i logopedia, ukończyła studia podyplomowe z Public Relations. W praktyce zawodowej ponad 20 lat zajmuje się współpracą międzynarodową samorządów, koordynując projekty w całym procesie ich trwania. W Fundacji Odzyskani prowadzi warsztaty z zarządzania projektami.

Claudio Pinheiro

Mentor

Claudio Pinheiro

Świecki misjonarz pochodzący z Brazylii. Od ponad 21 lat we Wspólnocie Przymierze Miłosierdzia. Z wykształcenia technik radiolog. Muzyk grający na gitarze i pianinie. Gram na gitarze i keyboardzie. Zna cztery języki: portugalski, włoski, angielski i polski. Jego pasją jest poznawanie nowych miejsc i ludzi. Mąż Marty, ojciec synka Marcela. W Fundacji Odzyskani jest mentorem Programu Mentoringowego WINGS.

Dariusz Wojdan

Mentor

Dariusz Wojdan

Założyciel Fundacji i Wspólnoty JAFA, która poprzez różne działania stwarza młodemu pokoleniu przestrzeń do pełnego rozwoju duchowego, intelektualnego i artystycznego. Żonaty, ojciec trzech córek. W Fundacji Odzyskani jest mentorem Programu Mentoringowego WINGS. 

Ewelina Szymańska

Pracownik Fundacji

Ewelina Szymańska

Z wykształcenia socjolog, badaczka z wieloletnim doświadczeniem, w przeszłości koordynatorka badań społecznych, z zamiłowania graficzka.

W Fundacji Odzyskani pracuje jako kierownik projektów, prowadzi warsztaty z zarządzania sobą w czasie w ramach Szkoły Młodego lidera i... parzy kawę .

Iwona Pietrala

Mentor

Iwona Pietrala

Wokalistka, autorka tekstów, a przede wszystkim -„córka Króla”! Autorka znanego utworu „Oblubienica”, który zaśpiewała u boku rapera Heresa w 2018 roku, oraz "Niezwyciężony", nagranego razem z raperem Tau. Po spotkaniu z Jezusem w 2013, dzieli się swoim świadectwem nawrócenia, a także życia wiarą na codzień. Zagrała wiele koncertów z zespołem w Londynie, gdzie mieszkała przez ostatnie lata, oraz w Polsce. W Fundacji Odzyskani jest mentorem Programu Mentoringowego WINGS. 

Joanna Jarzyna

Przyjaciel Fundacji

Joanna Jarzyna

Romanistka i antropolog z wykształcenia. Główna odpowiedzialna za poznański oddział fundacji Young Life, która wspiera młodych na drodze rozwoju osobistego, społecznego i duchowego. W Fundacji Odzyskani prowadzi warsztaty w ramach Szkoły Młodego Lidera oraz zajęcia językowe.

Joanna Mazur

Prezes

Joanna Mazur

Prezes i założycielka Fundacji. Trener kompetencji miękkich, coach, mentor i certyfikowany trener Kompasu kariery. Jej pasją jest pomaganie młodym ludziom w odnajdywaniu ich drogi życiowej.

W Fundacji Odzyskani specjalizuje się w zarządzaniu chaosem. Poza tym prowadzi warsztaty rozwojowe z kompetencji miękkich, i ...otwiera drzwi w Łączniku.

Karol Fromont

Mentor

Karol Fromont

Absolwent teologii z Diploma Licentiae z teologii pastoralnej. Rekolekcjonista, prowadzący szkolenia i warsztaty, dyplomowany coach. Prezes Fundacji Reaching Beyond – Sięgając Nieba, która zajmuje się szeroko pojętym rozwojem człowieka: duchowym, psychicznym i fizycznym. Wraz z żoną, przez 11 lat, pracował na misjach na trzech kontynentach: Azji, Europie i Ameryce Północnej. W Fundacji Odzyskani jest mentorem Programu Mentoringowego WINGS.

Karolina Fromont

Mentor

Karolina Fromont

Absolwentka chemii i fizyki oraz podyplomowych studiów Mediacji i Negocjacji. Dyplomowana coach, prowadząca warsztaty i szkolenia, rekolekcjonistka. Vice-prezes Fundacji Reaching Beyond – Sięgając Nieba, która zajmuje się szeroko pojętym rozwojem człowieka. Wraz z mężem pracowała jako świecka misjonarka na trzech kontynentach: w Azji, Europie i Ameryce Północnej. W Fundacji Odzyskani jest mentorem w Programie Mentoringowym WINGS.

Katarzyna Ciupa-Wojtasik

Przyjaciel Fundacji

Katarzyna Ciupa-Wojtasik

Edukator, doradca zawodowy, przedsiębiorca. W Fundacji Odzyskani Kasia prowadzi indywidualne konsultacje z doradztwa zawodowego, a także warsztaty z zarządzania finansami oraz wystąpień publicznych.

Krzysztof Głowacki

Przyjaciel Fundacji

Krzysztof Głowacki

Psycholog, teolog, trener i coach. Wspiera w budowaniu dobrych relacji oraz w lepszej komunikacji zarówno w relacjach osobistych jak i zawodowych. w Fundacji Odzyskani prowadzi warsztaty z efektywnej komunikacji.

Krzysztof Sowiński

Mentor

Krzysztof Sowiński

Ewangelizator, założyciel, a dziś lider pomocniczy wspólnoty młodzieżowej „Young GPS” w Skierniewicach. Prezes Fundacji „SOWINSKY”, wokalista w zespole „Redhead Hero”. Odwiedza szkoły, zakłady karne, ośrodki terapii uzależnień, wspólnoty, parafie i wydarzenia ewangelizacyjne w różnych okolicznościach. W Fundacji Odzyskani jest mentorem w Programie Mentoringowym WINGS dla młodych liderów wspólnot.

ks. Adrian Szafranek

Mentor

ks. Adrian Szafranek

Ksiądz katolicki, przewodnik duchowy Grupy 2 Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, nauczyciel religii w VIII Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu. W latach 2017-2020 duszpasterz w Katolickim Ośrodku Wychowania i Terapii Uzależnień w Wierzenicy. Obecnie wikariusz w parafii pw. Najświętszej Bogarodzicy Maryi w Poznaniu. W Fundacji Odzyskani jest mentorem Programu Mentoringowego WINGS.

Marcos Dias

Mentor

Marcos Dias

Świecki misjonarz wspólnoty Przymierze Miłosierdzia (świecki konsekrowany) odpowiedzialny za fraternię wspólnoty w Polsce, prezes Fundacji Przymierze Miłosierdzia. Pochodzi z Brazylii. W Fundacji Odzyskani jest mentorem Programu Mentoringowego WINGS dla młodych liderów.

Maria Ostrowska

Przyjaciel Fundacji

Maria Ostrowska

Z wykształcenia chemik. Na co dzień pracuje w korporacji w branży motoryzacyjnej. Związana ze wspólnotą Magnificat. Modli się za innych w Domu Miłosierdzia w Poznaniu i prowadzi zajęcia dla dorosłych, przygotowujących się do sakramentów. W Fundacji Odzyskani jest mentorem w Programie Mentoringowym WINGS.

Opinie uczestników poprzednich edycji SML