Szkoła Młodego Lidera

Home / Szkoła Młodego Lidera
Szkoła Młodego Lidera to cykl 9 praktycznych warsztatów rozwijających kompetencje liderskie. Jest kierowana do młodych obecnych lub przyszłych liderów wspólnot i organizacji chrześcijańskich. Podczas warsztatów w małej grupie poznasz lepiej siebie, nauczysz się efektywnie komunikować i wykorzystywać techniki zarządzania w codziennym życiu.

Czy SML jest dla Ciebie? Jeżeli masz między 16-24 lata i jesteś…

– liderem wspólnoty młodzieżowej, duszpasterstwa, organizacji chrześcijańskiej,
– animatorem grupki,
– liderem chrześcijańskiego zespołu muzycznego,
– młodą osobą chcącą służyć innym na bazie wartości chrześcijańskich…
…to zdecydowanie TAK! 

Program Szkoły Młodego Lidera

Kim jestem? O potencjale, osobowości, talentach i wartościach – prowadzący: Joanna Mazur

Na warsztatach poznasz lepiej swoją osobowość, talenty oraz wartości, którymi kierujesz się w życiu, co pozwoli Ci na zwiększenie świadomości i zwiększy efektywność Twojego działania. Stworzysz matrycę swoich możliwości z mocnymi i słabymi stronami, które pomagają lub przeszkadzają Ci w pełnieniu roli lidera. Opracujesz indywidualny plan rozwoju.

Efektywna komunikacja (2 zjazdy) – prowadzący: Krzysztof Głowacki

Na warsztatach oszlifujesz najważniejszą umiejętność dobrego lidera – empatyczną komunikację. Dowiesz się, jak motywować i integrować grupę, jak wyrażać swoje emocje i potrzeby w sposób, który nie rani innych. Nauczysz się dawać feedback oraz budować empatyczne wypowiedzi w oparciu o Porozumienie Bez Przemocy.

Budowanie relacji we wspólnocie – prowadzący: Joanna Jarzyna

Na warsztatach dowiesz się, jak integrować grupę i budować dobre relacje pomiędzy jej członkami.

Sztuka wystąpień publicznych – prowadzący: Kasia Ciupa

Na warsztatach nauczysz się, jak opanować stres podczas wystąpień publicznych, kontrolować mowę ciała, a także konstruować logiczną i ciekawą wypowiedź, która skupi uwagę słuchaczy.

Przywództwo służebne – prowadzący: Joanna Mazur

Na warsztatach odkryjesz swoją tożsamość jako lidera w odniesieniu do przykładu, jakim był Jezus, który praktykował przywództwo służebne. Zainspirujesz się podejściem Jezusa do ludzi i prowadzenia ich, abyś sam robił to mądrze i z Miłością.

Zarządzanie projektami – prowadzący: Alicja Stachowiak

Na warsztatach nauczysz się efektywnego i profesjonalnego zarządzania projektami m.in. poprzez naukę planowania zadań, czy szacowania czasu ich wykonania.

Zarządzanie sobą w czasie – prowadzący: Ewelina Szymańska

Na warsztatach dowiesz się, jak efektywnie pracować, a także… odpoczywać. Poznasz kilka metod planowania swojego czasu i wybierzesz najbardziej optymalny dla Ciebie sposób zarządzania i plan na najbliższe miesiące.

Wyzwania i pokusy lidera oraz uroczyste zakończenie – prowadzący: Joanna Mazur

Na warsztatach nauczymy się rozpoznawać pokusy i zagrożenia z jakimi mierzy się współczesny lider. Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymają certyfikaty oraz wezmę udział w Eucharystii odprawionej w ich intencji.

Rekrutacja na zajęcia 2023/2024

Szkoła Młodego Lidera przyjmuje do grupy maksymalnie 15 uczestników. Zależy nam na zachowaniu praktycznej formy warsztatowej i budowaniu wzajemnych relacji. Zajęcia odbywają się w soboty tylko w formie stacjonarnej w godz. 10.00-17.00 w Łączniku, ul. Łąkowa 4b/7 w Poznaniu. W obecnej edycji proponujemy nie 6, ale aż 9 zjazdów.

Terminy zjazdów w roku akademickim 2023/2024:

PRZESUNIĘTY START: 18.11, 16.12, 13.01, 17.02, 16.03, 20.04, 11.05, 25.05, 8.06 (zjazd krótszy 4h, 10.00-14.00)

Zapisy odbywają się przez formularz do dnia 10 listopada lub do wyczerpania miejsc. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń oraz uzasadnienie chęci uczestnictwa w SML. Liczba zgłoszonych osób z jednej wspólnoty to maksymalnie 3 osoby. 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY: zapisy zamknięte

Udział w zajęciach jest płatny. W cenie 840 zł (możliwość płatności w 2 ratach) otrzymujesz:

  • 60 godzin warsztatów (8 x 7h spotkań warsztatowych + 1 spotkanie 4 godzinne na zakończenie cyklu),
  • pełne wyżywienie (obiad – pizza, kawa, herbata, słodkości, owoce, słone przekąski),
  • dla chętnych: 8 półtoragodzinnych, indywidualnych spotkań z dobranym do Twoich potrzeb mentorem (online lub offline),
  • bogate materiały warsztatowe,
  • pakiet książek o tematyce liderowania w Kościele,
  • imienny certyfikat ukończenia SML (przy minimalnej obecności na 6 z 8 siedmiogodzinnych zjazdów),

Dane do wpłaty:

Fundacja Odzyskani, 90 1140 2004 0000 3302 7872 1403, Tytułem: Szkoła Młodego Lidera

 

Mk 10, 42-45

Jezus przywołał ich do siebie i rzekł do nich: «Wiecie, że ci, którzy uchodzą za władców narodów, uciskają je, a ich wielcy dają im odczuć swą władzę. Nie tak będzie między wami. Lecz kto by między wami chciał się stać wielkim, niech będzie sługą waszym. A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem wszystkich. Bo i Syn Człowieczy nie przyszedł, aby Mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie na okup za wielu«.

 

Program Mentoringowy WINGS zakłada 8 spotkań jeden na jeden z mentorem, który odpowiada na konkretne potrzeby mentee dotyczące bycia liderem. Udział w Programie Mentoringowym mogą wziąć osoby, które zgłoszą się do 25 października i wezmą udział w szkoleniu 26 i 27 października w godz. 17.00-20.00.

Mentorzy będą wspierać młodych w tematach:

  • poznania siebie,
  • komunikacji i budowaniu relacji we wspólnocie.
  • zarządzaniu projektami ewangelizacyjnymi,
  • delegowanie zadań,
  • zarządzanie zmianą,
  • mediacji,
  • wystąpień publicznych,
  • zarządzania stresem,
  • work-life balance,
  • skuteczne realizowanie celów,
  • zarządzania sobą w czasie,
  • ewangelizacji,
  • głoszenia,
  • rozwoju duchowego,
  • prowadzeniu modlitwy uwielbienia,

Nasi mentorzy to doświadczeni liderzy wspólnot oraz księża.

Nasi Mentorzy i Prelegenci

Aleksandra Cichocka

Mentor

Aleksandra Cichocka

Misjonarka Przymierza Miłosierdzia, motywatorka i inspiratorka, prezes Fundacji Ostoja Młodych, na co dzień prowadzi warsztaty i rekolekcje, działa na rzecz rozwoju Kościoła w Polsce. Pracowała na misjach na trzech kontynentach: Ameryce Południowej, Europie i Afryce. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w korporacjach i organizacjach pozarządowych. Miłośniczka kawy, snowboardu i Władcy Pierścieni. W Fundacji Odzyskani jest mentorem Programu Mentoringowego WINGS.

Alicja Stachowiak

Przyjaciel Fundacji

Alicja Stachowiak

Pedagog, ze specjalności pedagogika medialna i logopedia, ukończyła studia podyplomowe z Public Relations. W praktyce zawodowej ponad 20 lat zajmuje się współpracą międzynarodową samorządów, koordynując projekty w całym procesie ich trwania. W Fundacji Odzyskani prowadzi warsztaty z zarządzania projektami.

Dariusz Wojdan

Mentor

Dariusz Wojdan

Założyciel Fundacji i Wspólnoty JAFA, która poprzez różne działania stwarza młodemu pokoleniu przestrzeń do pełnego rozwoju duchowego, intelektualnego i artystycznego. Żonaty, ojciec trzech córek. W Fundacji Odzyskani jest mentorem Programu Mentoringowego WINGS. 

Ewelina Szymańska

Pracownik Fundacji

Ewelina Szymańska

Z wykształcenia socjolog, badaczka z wieloletnim doświadczeniem, w przeszłości koordynatorka badań społecznych, z zamiłowania graficzka.

W Fundacji Odzyskani pracuje jako kierownik projektów, prowadzi warsztaty z zarządzania sobą w czasie w ramach Szkoły Młodego lidera i... parzy kawę .

Joanna Jarzyna

Przyjaciel Fundacji

Joanna Jarzyna

Romanistka i antropolog z wykształcenia. Główna odpowiedzialna za poznański oddział fundacji Young Life, która wspiera młodych na drodze rozwoju osobistego, społecznego i duchowego. W Fundacji Odzyskani prowadzi warsztaty w ramach Szkoły Młodego Lidera oraz zajęcia językowe.

Joanna Mazur

Prezes

Joanna Mazur

Prezes i założycielka Fundacji. Trener kompetencji miękkich, coach, mentor i certyfikowany trener Kompasu kariery. Jej pasją jest pomaganie młodym ludziom w odnajdywaniu ich drogi życiowej.

W Fundacji Odzyskani specjalizuje się w zarządzaniu chaosem. Poza tym prowadzi warsztaty rozwojowe z kompetencji miękkich, i ...otwiera drzwi w Łączniku.

Karol Fromont

Mentor

Karol Fromont

Absolwent teologii z Diploma Licentiae z teologii pastoralnej. Rekolekcjonista, prowadzący szkolenia i warsztaty, dyplomowany coach. Prezes Fundacji Reaching Beyond – Sięgając Nieba, która zajmuje się szeroko pojętym rozwojem człowieka: duchowym, psychicznym i fizycznym. Wraz z żoną, przez 11 lat, pracował na misjach na trzech kontynentach: Azji, Europie i Ameryce Północnej. W Fundacji Odzyskani jest mentorem Programu Mentoringowego WINGS.

Karolina Fromont

Mentor

Karolina Fromont

Absolwentka chemii i fizyki oraz podyplomowych studiów Mediacji i Negocjacji. Dyplomowana coach, prowadząca warsztaty i szkolenia, rekolekcjonistka. Vice-prezes Fundacji Reaching Beyond – Sięgając Nieba, która zajmuje się szeroko pojętym rozwojem człowieka. Wraz z mężem pracowała jako świecka misjonarka na trzech kontynentach: w Azji, Europie i Ameryce Północnej. W Fundacji Odzyskani jest mentorem w Programie Mentoringowym WINGS.

Katarzyna Ciupa-Wojtasik

Przyjaciel Fundacji

Katarzyna Ciupa-Wojtasik

Edukator, doradca zawodowy, przedsiębiorca. W Fundacji Odzyskani Kasia prowadzi indywidualne konsultacje z doradztwa zawodowego, a także warsztaty z zarządzania finansami oraz wystąpień publicznych.

Krzysztof i Ula Głowaccy

Przyjaciel Fundacji

Krzysztof i Ula Głowaccy

Małżeństwo, rodzice trójki dzieci. Psycholodzy i psychoterapeuci, twórcy profilu "Szczęśliwi razem". Wspierają osoby w budowaniu relacji z samymi sobą,  z partnerami, czy partnerkami, z dziećmi. Mówią o psychologii w związkach, rodzicielstwie i rozwoju. Merytorycznie, życiowo i praktycznie.

ks. Adrian Szafranek

Mentor

ks. Adrian Szafranek

Ksiądz katolicki, przewodnik duchowy Grupy 2 Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, nauczyciel religii w VIII Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu. W latach 2017-2020 duszpasterz w Katolickim Ośrodku Wychowania i Terapii Uzależnień w Wierzenicy. Obecnie wikariusz w parafii pw. Najświętszej Bogarodzicy Maryi w Poznaniu. W Fundacji Odzyskani jest mentorem Programu Mentoringowego WINGS.

Marcos Dias

Mentor

Marcos Dias

Świecki misjonarz wspólnoty Przymierze Miłosierdzia (świecki konsekrowany) odpowiedzialny za fraternię wspólnoty w Polsce, prezes Fundacji Przymierze Miłosierdzia. Pochodzi z Brazylii. W Fundacji Odzyskani jest mentorem Programu Mentoringowego WINGS dla młodych liderów.

Maria Ostrowska

Przyjaciel Fundacji

Maria Ostrowska

Z wykształcenia chemik. Na co dzień pracuje w korporacji w branży motoryzacyjnej. Związana ze wspólnotą Magnificat. Modli się za innych w Domu Miłosierdzia w Poznaniu i prowadzi zajęcia dla dorosłych, przygotowujących się do sakramentów. W Fundacji Odzyskani jest mentorem w Programie Mentoringowym WINGS.

Opinie uczestników poprzednich edycji SML