Szkoła Młodego Lidera

Home / Szkoła Młodego Lidera
Szkoła Młodego Lidera to cykl 7 praktycznych warsztatów rozwijających kompetencje liderskie. Jest kierowana do młodych obecnych lub przyszłych liderów wspólnot i organizacji chrześcijańskich. Podczas warsztatów w małej grupie poznasz lepiej siebie, nauczysz się efektywnie komunikować i wykorzystywać techniki zarządzania w codziennym życiu.

Czy SML jest dla Ciebie? Jeżeli masz między 14-24 lata i jesteś…

– liderem wspólnoty młodzieżowej, duszpasterstwa, organizacji chrześcijańskiej,
– animatorem grupki,
– liderem chrześcijańskiego zespołu muzycznego,
– młodą osobą chcącą służyć innym na bazie wartości chrześcijańskich…
…to zdecydowanie TAK! 

Program Szkoły Młodego Lidera

Kim jestem? O potencjale, osobowości, talentach i wartościach – prowadzący: Joanna Mazur

Na warsztatach poznasz lepiej swoją osobowość, talenty oraz wartości, którymi kierujesz się w życiu, co pozwoli Ci na zwiększenie świadomości i zwiększy efektywność Twojego działania. Stworzysz matrycę swoich możliwości z mocnymi i słabymi stronami, które pomagają lub przeszkadzają Ci w pełnieniu roli lidera. Opracujesz indywidualny plan rozwoju.

Efektywna komunikacja i budowanie relacji we wspólnocie (2 zjazdy) – prowadzący: Krzysztof Głowacki

Na warsztatach oszlifujesz najważniejszą umiejętność dobrego lidera – empatyczną komunikację. Dowiesz się, jak motywować i integrować grupę, jak wyrażać swoje emocje i potrzeby w sposób, który nie rani innych. Nauczysz się dawać feedback oraz budować empatyczne wypowiedzi w oparciu o Porozumienie Bez Przemocy.

Sztuka wystąpień publicznych – prowadzący: Kasia Ciupa

Na warsztatach nauczysz się, jak opanować stres podczas wystąpień publicznych, kontrolować mowę ciała, a także konstruować logiczną i ciekawą wypowiedź, która skupi uwagę słuchaczy.

Przywództwo służebne – prowadzący: Joanna Mazur

Na warsztatach odkryjesz swoją tożsamość jako lidera w odniesieniu do przykładu, jakim był Jezus, który praktykował przywództwo służebne. Zainspirujesz się podejściem Jezusa do ludzi i prowadzenia ich, abyś sam robił to mądrze i z Miłością.

Zarządzanie projektami – prowadzący: Alicja Stachowiak

Na warsztatach nauczysz się efektywnego i profesjonalnego zarządzania projektami m.in. poprzez naukę planowania zadań, czy szacowania czasu ich wykonania.

Zarządzanie sobą w czasie – prowadzący: Ewelina Szymańska

Na warsztatach dowiesz się, jak efektywnie pracować, a także… odpoczywać. Poznasz kilka metod planowania swojego czasu i wybierzesz najbardziej optymalny dla Ciebie sposób zarządzania i plan na najbliższe miesiące.

Rekrutacja na zajęcia 2022/2023

Szkoła Młodego Lidera przyjmuje do grupy maksymalnie 15 uczestników. Zależy nam na zachowaniu praktycznej formy warsztatowej i budowaniu wzajemnych relacji. Zajęcia odbywają się tylko w formie stacjonarnej (dla chętnych możliwość noclegu z pt na sb).

Terminy zjazdów w roku akademickim 2022/2023: 29.10, 19.11, 17.12, 14.01, 18.02, 18.03, 15.04

Zapisy odbywają się przez formularz, a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń oraz uzasadnienie chęci uczestnictwa w SML.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY: https://forms.gle/EcZ3Ce7sgXwatQ2t6

Udział w zajęciach jest płatny. W cenie 560 zł (możliwość płatności w 2 ratach) otrzymujesz:

 • 49 godzin warsztatów (7 całodziennych spotkań),
 • pełne wyżywienie (obiad – pizza, kawa, herbata, słodkości, owoce),
 • 7 półtoragodzinnych, indywidualnych spotkań z dobranym do Twoich potrzeb mentorem (online lub offline),
 • bogate materiały warsztatowe,
 • imienny certyfikat ukończenia SML (przy minimalnej obecności na 6 z 7 zjazdów).

Dane do wpłaty:

Fundacja Odzyskani, 90 1140 2004 0000 3302 7872 1403, Tytułem: Szkoła Młodego Lidera

 

Mk 10, 42-45

Jezus przywołał ich do siebie i rzekł do nich: «Wiecie, że ci, którzy uchodzą za władców narodów, uciskają je, a ich wielcy dają im odczuć swą władzę. Nie tak będzie między wami. Lecz kto by między wami chciał się stać wielkim, niech będzie sługą waszym. A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem wszystkich. Bo i Syn Człowieczy nie przyszedł, aby Mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie na okup za wielu«.

 

Program Mentoringowy WINGS zakłada 7 spotkań jeden na jeden z mentorem, który odpowiada na konkretne potrzeby mentee dotyczące bycia liderem.

Mentorzy będą wspierać młodych w tematach:

 • poznania siebie,
 • komunikacji i budowaniu relacji we wspólnocie.
 • zarządzaniu projektami ewangelizacyjnymi,
 • delegowanie zadań,
 • zarządzanie zmianą,
 • mediacji,
 • wystąpień publicznych,
 • zarządzania stresem,
 • work-life balance,
 • skuteczne realizowanie celów,
 • zarządzania sobą w czasie,
 • ewangelizacji,
 • głoszenia,
 • rozwoju duchowego,
 • prowadzeniu modlitwy uwielbienia,

Nasi mentorzy to doświadczeni liderzy wspólnot oraz księża.

Nasi Mentorzy i Prelegenci

Alicja Stachowiak

Przyjaciel Fundacji

Alicja Stachowiak

Pedagog, ze specjalności pedagogika medialna i logopedia, ukończyła studia podyplomowe z Public Relations. W praktyce zawodowej ponad 20 lat zajmuje się współpracą międzynarodową samorządów, koordynując projekty w całym procesie ich trwania. W Fundacji Odzyskani prowadzi warsztaty z zarządzania projektami.

Dariusz Wojdan

Mentor

Dariusz Wojdan

Założyciel Fundacji i Wspólnoty JAFA, która poprzez różne działania stwarza młodemu pokoleniu przestrzeń do pełnego rozwoju duchowego, intelektualnego i artystycznego. Żonaty, ojciec trzech córek. W Fundacji Odzyskani jest mentorem Programu Mentoringowego WINGS. 

Ewelina Szymańska

Pracownik Fundacji

Ewelina Szymańska

Z wykształcenia socjolog, badaczka z wieloletnim doświadczeniem, w przeszłości koordynatorka badań społecznych, z zamiłowania graficzka.

W Fundacji Odzyskani pracuje jako kierownik projektów, prowadzi warsztaty z zarządzania sobą w czasie w ramach Szkoły Młodego lidera i... parzy kawę .

Iwona Pietrala

Mentor

Iwona Pietrala

Wokalistka, autorka tekstów, a przede wszystkim -„córka Króla”! Autorka znanego utworu „Oblubienica”, który zaśpiewała u boku rapera Heresa w 2018 roku, oraz "Niezwyciężony", nagranego razem z raperem Tau. Po spotkaniu z Jezusem w 2013, dzieli się swoim świadectwem nawrócenia, a także życia wiarą na codzień. Zagrała wiele koncertów z zespołem w Londynie, gdzie mieszkała przez ostatnie lata, oraz w Polsce. W Fundacji Odzyskani jest mentorem Programu Mentoringowego WINGS. 

Joanna Jarzyna

Przyjaciel Fundacji

Joanna Jarzyna

Romanistka i antropolog z wykształcenia. Główna odpowiedzialna za poznański oddział fundacji Young Life, która wspiera młodych na drodze rozwoju osobistego, społecznego i duchowego. W Fundacji Odzyskani prowadzi warsztaty w ramach Szkoły Młodego Lidera oraz zajęcia językowe.

Joanna Mazur

Prezes

Joanna Mazur

Prezes i założycielka Fundacji. Trener kompetencji miękkich, coach, mentor i certyfikowany trener Kompasu kariery. Jej pasją jest pomaganie młodym ludziom w odnajdywaniu ich drogi życiowej.

W Fundacji Odzyskani specjalizuje się w zarządzaniu chaosem. Poza tym prowadzi warsztaty rozwojowe z kompetencji miękkich, i ...otwiera drzwi w Łączniku.

Karol Fromont

Mentor

Karol Fromont

Absolwent teologii z Diploma Licentiae z teologii pastoralnej. Rekolekcjonista, prowadzący szkolenia i warsztaty, dyplomowany coach. Prezes Fundacji Reaching Beyond – Sięgając Nieba, która zajmuje się szeroko pojętym rozwojem człowieka: duchowym, psychicznym i fizycznym. Wraz z żoną, przez 11 lat, pracował na misjach na trzech kontynentach: Azji, Europie i Ameryce Północnej. W Fundacji Odzyskani jest mentorem Programu Mentoringowego WINGS.

Karolina Fromont

Mentor

Karolina Fromont

Absolwentka chemii i fizyki oraz podyplomowych studiów Mediacji i Negocjacji. Dyplomowana coach, prowadząca warsztaty i szkolenia, rekolekcjonistka. Vice-prezes Fundacji Reaching Beyond – Sięgając Nieba, która zajmuje się szeroko pojętym rozwojem człowieka. Wraz z mężem pracowała jako świecka misjonarka na trzech kontynentach: w Azji, Europie i Ameryce Północnej. W Fundacji Odzyskani jest mentorem w Programie Mentoringowym WINGS.

Katarzyna Ciupa

Przyjaciel Fundacji

Katarzyna Ciupa

Edukator, doradca zawodowy, przedsiębiorca. W Fundacji Odzyskani Kasia prowadzi indywidualne konsultacje z doradztwa zawodowego, a także warsztaty z zarządzania finansami oraz wystąpień publicznych.

Krzysztof Głowacki

Przyjaciel Fundacji

Krzysztof Głowacki

Psycholog, teolog, trener i coach. Wspiera w budowaniu dobrych relacji oraz w lepszej komunikacji zarówno w relacjach osobistych jak i zawodowych. w Fundacji Odzyskani prowadzi warsztaty z efektywnej komunikacji.

Krzysztof Sowiński

Mentor

Krzysztof Sowiński

Ewangelizator, założyciel, a dziś lider pomocniczy wspólnoty młodzieżowej „Young GPS” w Skierniewicach. Prezes Fundacji „SOWINSKY”, wokalista w zespole „Redhead Hero”. Odwiedza szkoły, zakłady karne, ośrodki terapii uzależnień, wspólnoty, parafie i wydarzenia ewangelizacyjne w różnych okolicznościach. W Fundacji Odzyskani jest mentorem w Programie Mentoringowym WINGS dla młodych liderów wspólnot.

ks. Adrian Szafranek

Mentor

ks. Adrian Szafranek

Ksiądz katolicki, przewodnik duchowy Grupy 2 Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, nauczyciel religii w VIII Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu. W latach 2017-2020 duszpasterz w Katolickim Ośrodku Wychowania i Terapii Uzależnień w Wierzenicy. Obecnie wikariusz w parafii pw. Najświętszej Bogarodzicy Maryi w Poznaniu. W Fundacji Odzyskani jest mentorem Programu Mentoringowego WINGS.

Marcos Dias

Mentor

Marcos Dias

Świecki misjonarz wspólnoty Przymierze Miłosierdzia (świecki konsekrowany) odpowiedzialny za fraternię wspólnoty w Polsce, prezes Fundacji Przymierze Miłosierdzia. Pochodzi z Brazylii. W Fundacji Odzyskani jest mentorem Programu Mentoringowego WINGS dla młodych liderów.

Maria Ostrowska

Przyjaciel Fundacji

Maria Ostrowska

Z wykształcenia chemik. Na co dzień pracuje w korporacji w branży motoryzacyjnej. Związana ze wspólnotą Magnificat. Modli się za innych w Domu Miłosierdzia w Poznaniu i prowadzi zajęcia dla dorosłych, przygotowujących się do sakramentów. W Fundacji Odzyskani jest mentorem w Programie Mentoringowym WINGS.

Piotr Siwiński

Mentor

Piotr Siwiński

Projektant UX, wcześniej frontend developer z wieloletnim stażem. Ponad 20 lat doświadczenia w budowaniu usług i serwisów internetowych. Zapalony realizator, który nie boi się chwycić za pióro, aparat, kamerę, komputer by móc stworzyć najbardziej szalone pomysły. Katechista Archidiecezji Poznańskiej, wieloletni ewangelizator związany z ruchem charyzmatycznym. W Fundacji Odzyskani jest mentorem Programu Mentoringowego WINGS. 

Sławomir Giefing

Mentor

Sławomir Giefing

Od 32 lat przedsiębiorca, członek założyciel Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych oraz członek Polskiej Izby Biznesu. Od 10 lat zaangażowany w życie Kościoła Katolickiego w fundacji Pro Publico oraz jako katechista w parafii przygotowując młodzież do bierzmowania i rodziców do chrztu dziecka. W Fundacji Odzyskani jest mentorem Programu Mentoringowego WINGS.

Opinie uczestników poprzednich edycji SML