Pomóż młodym rozwinąć skrzydła!

Wierzymy, że zajęcia które prowadzimy realnie zmieniają życie każdego młodego człowieka. Przywracają mu radość życia i wiarę w to, że marzenia się spełniają. Opłacając uczestnictwo w warsztatach dajesz młodym szansę na piękne życie!

Spotykalnia – nasza poradnia psychologiczne działa obecnie 11 godzin w tygodniu i pomaga 14 młodym ludziom. Potrzeby są znacznie większe – w kolejce czekają kolejne osoby. Kwota ta pozwoli nam zwiększyć liczbę godzin terapii do 13 w tygodniu.

Z każdym rokiem Fundacja rośnie, podejmuje więcej inicjatyw i pomaga coraz większej liczbie młodych osób. Potrzebujemy osób, które są stałymi pracownikami, aby działać efektywnie. Koszty obejmują także zakup żywności, środków czystości oraz materiałów plastycznych.

Dlaczego psychoedukacja dla młodzieży jest ważna?

Raport Rzecznika Praw Dziecka z 2021 r. wskazuje, że ok. 14% uczniów w Polsce wymaga znaczącej interwencji związanej z ich funkcjonowaniem psychicznym. Prawie jedna czwarta przebadanych uczniów ze szkół ponadpodstawowych (24%) nie miała na nic ochoty, podobny odsetek deklarował, że bardzo często lub zawsze ma wszystkiego dość (23%), a 22% uczniów czuło się przytłoczonych. Zdaniem autorów raportu: „Konieczne jest pilne wdrożenie programów psychoedukacyjnych związanych z zapobieganiem i leczeniem depresji, głównie wśród nastolatków.”

Źródło:Raport RPD

Co chcemy osiągnąć dzięki zbiórce?

Zbieramy na roczny program profilaktyki zdrowia psychicznego, który składa się z 5 rodzajów psychoedukacyjnych, darmowych warsztatów dla młodzieży.

Do wyboru młodzi będą mieli warsztaty:  arteterapetyczne, psychodramy, antydepresyjne, grupę rozwoju dla chłopaków oraz grupę rozwojową dla dziewczyn. Mamy piękne miejsce, mamy wspaniałych i doświadczonych prowadzących, potrzebujemy Twojej pomocy!  Dzięki Tobie i Twojemu wsparciu zajęcia będą dostępne zupełnie ZA DARMO dla 163 uczestników! Suma, którą zbieramy: 33 300 złotych obejmuje wynagrodzenie prelegentów (w tym podatki), materiały plastyczne oraz wyżywienie na cały 2022 rok (semestr letni i zimowy). Warsztaty odbędą się w Łączniku przy ul. Łąkowej 4b/7 w Poznaniu.

Jakie konkretnie profilaktyczne warsztaty psychoedukacje dla młodzieży chcemy zorganizować?

 

 

 

Take your time – warsztaty arteterapeutyczne

4 grupy, dla każdej spotkania 2x2h w miesiącu (32 warsztaty, 40 uczestników)

To zajęcia, w których młodzi poprzez kontakt ze sztuką wyruszą w podróż w głąb siebie. Na warsztatach młodzi nauczą się, czym jest arteterapia i jak korzystać z niej na co dzień, jak dobrze i empatycznie się komunikować, a także poznają swoje nawyki, sferę emocjonalną i nawyki, które pomagają zmagać się z trudnościami psychicznymi w codziennym życiu

Grupa Rozwoju Osobistego dla Młodych Mężczyzn

2 grupy, dla każdej spotkania 2x2h w miesiącu (16 warsztatów, 24 uczestników).

To cykl spotkań dla młodych mężczyzn, prowadzony przez psychologa, który uczy budować relacje, wyrażać emocje, wyznaczać cele i poznawać tajniki skutecznej komunikacji. W męskim gronie będziemy rozmawiać, o tym, jak być mądrym mężczyzną we współczesnym świecie.

Pokochaj siebie – grupa rozwoju dla młodych kobiet

2 grupy, dla każdej spotkania 2x2h w miesiącu (16 warsztatów, 24 uczestniczki).

To cykl spotkań spotkań rozwojowych dla młodych kobiet, które chcą rozwijać swoje kompetencje miękkie, rozwijać umiejętności komunikacyjne oraz poczucie własnej wartości. Prowadzi psycholog oraz trener personalny.

Zgrani – warsztaty psychodramy

2 grupy, dla każdej spotkania 2 razy w miesiącu (16 warsztatów, 30 uczestników)

Psychodrama jest metodą, dzięki której człowiek ma szansę doświadczyć różnorodności stanów, sposobów bycia i uzyskać nową świadomość siebie, innych i świata. Ponieważ wszystko to odbywa się w działaniu, dochodzi do uruchomienia energii i spontaniczności.

enJOY warsztaty antydepresyjne

3 edycje (warsztaty całodniowe) 45 uczestników

To warsztaty o tym jak bronić własnej radości życia i przetrwać w świecie, który zniekształca prawdę o jego sensie? Na warsztatach z psychologiem Magdaleną Tokłowicz młodzi będą szukać źródeł radości, która trwa pomimo przeszkód, niesprzyjających okoliczności czy trudnych emocji. Uczestnicy dowiedzą się jak działa mózg w kontekście wpływu myślenia na odczuwanie i działanie, czym jest uważność i jaka jest jej rola w profilaktyce zdrowia w ujęciu integralnym, czym jest depresja, jak traktować depresję jako bodziec ku wewnętrznej przemianie, na czym polega zdrowy rytm dnia, czyli codzienny trening radości.

Pomóż nam!

Wesprzyj zrzutkę, którą prowadzimy przez portal zbiórkowy. Możesz wesprzeć nas również poprzez regularne wpłaty na nasze konto bankowe zapisując się do Klubu Przyjaciół Młodych (dla Darczyńców indywidualnych) lub do Klubu Patronów Młodych (dla Przedsiębiorców) za pomocą formularza.  Dane do wpłat znajdziesz na tej stronie poniżej.

Stwórz z nami Spotykalnię – darmową poradnię psychologiczną dla młodych!

Dlaczego Spotykalnia jest potrzebna?

Pandemia, nauka zdalna, przemoc w mediach społecznościowych, poczucie samotności, lęk. Z tym wszystkim mierzą się obecnie młodzi ludzie, którzy powinni spędzać młodość w atmosferze beztroski wśród swoich rówieśników. Wielu z nich wpada w depresję, nałogi, a ich poczucie własnej wartości dalekie jest od zdrowej samoakceptacji.

W jaki sposób pomóc młodym?

Jako Fundacja Odzyskani (KRS: 0000779694) wierzymy, że odpowiedzią na te wyzwanie jest SPOTKANIE, w którym dajemy młodym przestrzeń i słuchamy uważnie tego, z czym się mierzą.

Dlatego w marcu 2021 r. otworzyliśmy w Poznaniu Spotykalnię – darmową poradnię psychologiczną dla młodych w wieku 14-24 r.ż.. Mieści się ona w Łączniku – przestrzeni rozwoju dla młodych.

Spotykalnia nie jest „zwyczajną” poradnia psychologiczna. Co nas wyróżnia?

  • ciepła, pełna zrozumienia i akceptacji atmosfera,
  • atrakcyjna oferta warsztatów (dziennikarskie, muzyczne, liderskie, plastyczne, komiksowe itd.) oraz zajęć dodatkowych (gra w planszówki, movie nights) podczas których młodzi mogą integrować się z rówieśnikami (w ramach obostrzeń epidemicznych),
  • wspaniała kadra psychologów pracujących na bazie wartości chrześcijańskich,
  • dobra kawa oraz zielone fotele 🙂

Zdajemy sobie sprawę, że koszty terapii w prywatnym gabinecie są często zbyt wysokie, a pomoc państwowa niewystarczająca. Z analizy przeprowadzonej w 2019 r. przez Rzecznika Praw Obywatelskich dowiemy się, że „ czas oczekiwania na planową wizytę dziecka u psychiatry lub psychologa wynosi kilka miesięcy”. Długie czekanie na wizytę jest po prostu niebezpieczne. Tak samo jak w przypadku chorób fizycznych – im szybciej człowiek podejmie walkę z problemem tym lepiej!

W tym momencie zatrudniamy 2 wspaniałych psychologów-terapeutów, którzy prowadzą w sumie 3 godziny terapii tygodniowo. Opłacamy je ze środków Fundacji. Chcemy, aby tych godzin było co najmniej co najmniej 12!

Koszt jednej godziny terapii to 129 zł (uwzględniając podatki i ubezpieczenia), a kwota 82 044 zł pozwoli nam na zapewnienie 12 godzin terapii tygodniowo przez cały rok! Jeżeli zbierzemy więcej środków, zatrudnimy kolejnych psychoterapeutów! To właśnie dzięki Tobie młodzi mogą odzyskać radość życia! 

Już teraz dzieje się wieeele dobra. Gdy zaczynaliśmy zbiórkę,  mogliśmy przyjąć 7 pacjentów. Obecnie, dzięki hojności Darczyńców otaczamy opieką już 12 młodych ludzi, wśród których są osoby zmagające się m.in. z niską samooceną i myślami samobójczymi.

Przyłącz się do naszej akcji i daj młodym ludziom szansę na szczęśliwe życie! Wesprzyj naszą zrzutkę!

Znasz kogoś kto potrzebuje pomocy? ZGŁOŚ SIĘ DO NAS!

Spotykalnia działa w każdy wtorek w godz. 15.00-19.00 w Łączniku przy ul. Łąkowej 4b/7. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem mailowym: lacznikmlodych@gmail.com.

Opowiadali o nas

Nasze dotacje

Dziękujemy za pomoc

Wpłać dowolną kwotę na nasze konto:

Fundacja Odzyskani os. Zamoyskiego 6/7 62-020 Zalasewo,
Konto bankowe: 90 1140 2004 0000 3302 7872 1403
Tytułem: Darowizna na cele statutowe lub konkretny cel jaki chcesz wesprzeć.

Zostań naszym Patronem poprzez portal Patronite: