STOP depresji! – zbiórka na warsztaty psychologiczne dla młodzieży

STOP depresji! – zbiórka na warsztaty psychologiczne dla młodzieży

Wesprzyj zbiórkę na profilaktyczne warsztaty psychoedukacyjne dla młodzieży. Razem zwyciężymy depresję!

Ogłaszamy rok 2022 rokiem profilaktyki zdrowia psychicznego nastolatków! Jednym z pól naszej działalności jest uczenie młodych, jak radzić sobie z trudnymi emocjami i przeżyciami. Od roku w Łączniku funkcjonuje Spotykalnia, czyli darmowa poradnia psychologiczna dla młodzieży. Od tego czasu nasi psychologowie przeprowadzili ponad 200 godzin terapii i konsultacji psychologicznych. To wspaniała sprawa! Widzimy jednak potrzebę, aby nie tylko pomagać w rozwiązywaniu problemów psychicznych, gdy już się pojawią, ale także im przeciwdziałać. Jak mówi stare powiedzonko „lepiej zapobiegać niż leczyć”. I to jest nasz cel na najbliższy czas!

W 2022 r. chcemy ruszyć z 5 profilaktycznymi warsztatami psychoedukacyjnymi, z których będzie mogło skorzystać ponad 150 młodych ludzi. Nastolatkowie i młodzi dorośli będą mogli zapisać się na zajęcia z arteterapii, warsztaty antydepresyjne z psychologiem oraz warsztaty psychodramy. Ponadto chłopaków zaprosimy do dołączenia do grupy rozwoju osobistego dla młodych mężczyzn, a dziewczyny do analogicznej grupy dla młodych kobiet. Zależy nam na tym, aby warsztaty były całkowicie darmowe. Dzięki temu będą mogli skorzystać z nich młodzi ludzie ze wszystkich środowisk, również ci, których rodziny borykają się z problemami finansowymi. Żeby to było możliwe, potrzebujemy jednak Waszego wsparcia.

Założyliśmy zbiórkę na portalu Zrzutka. Więcej informacji o całej akcji znajdziecie tutaj, ale także w opisie samej zbiórki. Cały czas zachęcamy także do zostania stałym Darczyńcom Fundacji. Dlaczego? Gdy wiemy, jaki mamy budżet, łatwiej planować nam działania. Darczyńcom odwdzięczamy się tym, co mamy najlepsze – modlitwą, wspólnymi spotkaniami dla chętnych i dostępem do webinarów psychoedukacyjnych. Zachęcamy też do udostępniania informacji o zbiórce na social mediach. Czyńmy dobro!