Pomóż młodym rozwinąć skrzydła!

Wierzymy, że zajęcia które prowadzimy realnie zmieniają życie każdego młodego człowieka. Przywracają mu radość życia i wiarę w to, że marzenia się spełniają. Opłacając uczestnictwo w warsztatach dajesz młodym szansę na piękne życie!

Stwórz z nami Spotykalnię – darmową poradnię psychologiczną dla młodych!

Dlaczego Spotykalnia jest potrzebna?

Pandemia, nauka zdalna, przemoc w mediach społecznościowych, poczucie samotności, lęk. Z tym wszystkim mierzą się obecnie młodzi ludzie, którzy powinni spędzać młodość w atmosferze beztroski wśród swoich rówieśników. Wielu z nich wpada w depresję, nałogi, a ich poczucie własnej wartości dalekie jest od zdrowej samoakceptacji.

W jaki sposób pomóc młodym?

Jako Fundacja Odzyskani (KRS: 0000779694) wierzymy, że odpowiedzią na te wyzwanie jest SPOTKANIE, w którym dajemy młodym przestrzeń i słuchamy uważnie tego, z czym się mierzą.

Dlatego w marcu 2021 r. otworzyliśmy w Poznaniu Spotykalnię – darmową poradnię psychologiczną dla młodych w wieku 14-24 r.ż.. Mieści się ona w Łączniku – przestrzeni rozwoju dla młodych.

Spotykalnia nie jest „zwyczajną” poradnia psychologiczna. Co nas wyróżnia?

  • ciepła, pełna zrozumienia i akceptacji atmosfera,
  • atrakcyjna oferta warsztatów (dziennikarskie, muzyczne, liderskie, plastyczne, komiksowe itd.) oraz zajęć dodatkowych (gra w planszówki, movie nights) podczas których młodzi mogą integrować się z rówieśnikami (w ramach obostrzeń epidemicznych),
  • wspaniała kadra psychologów pracujących na bazie wartości chrześcijańskich,
  • dobra kawa oraz zielone fotele 🙂

Zdajemy sobie sprawę, że koszty terapii w prywatnym gabinecie są często zbyt wysokie, a pomoc państwowa niewystarczająca. Z analizy przeprowadzonej w 2019 r. przez Rzecznika Praw Obywatelskich dowiemy się, że „ czas oczekiwania na planową wizytę dziecka u psychiatry lub psychologa wynosi kilka miesięcy”. Długie czekanie na wizytę jest po prostu niebezpieczne. Tak samo jak w przypadku chorób fizycznych – im szybciej człowiek podejmie walkę z problemem tym lepiej!

W tym momencie zatrudniamy 2 wspaniałych psychologów-terapeutów, którzy prowadzą w sumie 3 godziny terapii tygodniowo. Opłacamy je ze środków Fundacji. Chcemy, aby tych godzin było co najmniej co najmniej 12!

Koszt jednej godziny terapii to 129 zł (uwzględniając podatki i ubezpieczenia), a kwota 82 044 zł pozwoli nam na zapewnienie 12 godzin terapii tygodniowo przez cały rok! Jeżeli zbierzemy więcej środków, zatrudnimy kolejnych psychoterapeutów! To właśnie dzięki Tobie młodzi mogą odzyskać radość życia! 

Już teraz dzieje się wieeele dobra. Gdy zaczynaliśmy zbiórkę,  mogliśmy przyjąć 7 pacjentów. Obecnie, dzięki hojności Darczyńców otaczamy opieką już 12 młodych ludzi, wśród których są osoby zmagające się m.in. z niską samooceną i myślami samobójczymi.

Przyłącz się do naszej akcji i daj młodym ludziom szansę na szczęśliwe życie! Wesprzyj naszą zrzutkę!

Znasz kogoś kto potrzebuje pomocy? ZGŁOŚ SIĘ DO NAS!

Spotykalnia działa w każdy wtorek w godz. 15.00-19.00 w Łączniku przy ul. Łąkowej 4b/7. Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem mailowym: lacznikmlodych@gmail.com.

Opowiadali o nas

Nasze dotacje

Dziękujemy za pomoc

Wpłać dowolną kwotę na nasze konto:

Fundacja Odzyskani os. Zamoyskiego 6/7 62-020 Zalasewo,
Konto bankowe: 90 1140 2004 0000 3302 7872 1403
Tytułem: Darowizna na cele statutowe lub konkretny cel jaki chcesz wesprzeć.

Zostań naszym Patronem poprzez portal Patronite: