Urządzamy Łącznik! – naszą własną siedzibę

Marzyliśmy o tym miejscu od samego początku Fundacji. Oczami wyobraźni widzieliśmy piękne wnętrza, w których odbywają się warsztaty, młodzi odpoczywają po szkole, spotykają się z rówieśnikami i znajdują fachową pomoc. W ostatnich dniach nasze pragnienie się spełniło, a to, co otrzymaliśmy przerosło nasze wyobrażenia. Będziemy mieli własną siedzibę!

Dostaliśmy do dyspozycji ponad 200 metrów kwadratowych powierzchni i 8 ustawnych pomieszczeń, z których stworzymy sale warsztatowe, luzownię (miejsce odpoczynku na wygodnych pufach), gabinet psychologiczny i nie tylko.

Łącznik – bo tak nazwaliśmy tę przestrzeń – znajduje się przy ul. Łąkowej 4b w Poznaniu. Będziemy tworzyć go razem z YoungLife Poznań (Dominika z YL możecie zobaczyć na zdjęciu poniżej) i SocioMovens, z którymi organizowaliśmy Festiwal Pasji i Talentów SPRING, a także innymi organizacjami działającymi na rzecz młodzieży.

Co będzie się działo w Łączniku?

  • warsztaty wszelkiej maści (dziennikarskie, komunikacyjne, liderskie, plastyczne, komiksowe, fotograficzne, emisji głosu, kaligraficzne i wiele innych);
  • grupki wsparcia emocjonalnego dla młodych,
  • kawa z psychologiem (spotkania z możliwością zadawania pytań)
  • spotkania z ludźmi, którzy pracują z pasją
  • konsultacje z psychologiem i doradcą zawodowym,
  • klub filmowy i książkowy
  • integracje przy pizzy, kawie, ciachu i planszówkach.

 

Aby Łącznik mógł działać potrzebujemy Twojej pomocy. Obecnie w budynku trwa remont. Wyburzamy ściany, aby połączyć ze sobą 3 pomieszczenia i stworzyć dużą (ok. 60m2) salą na warsztaty. Będziemy musieli zakupić sporo rzeczy, aby się urządzić m.in. farbę do pomalowania ścian, meble, lampy, poduszki, gry planszowe itp. Zależy nam na tym, żeby wnętrze było piękne, pobudzające do kreatywności i dające poczucie estetycznej satysfakcji. Wierzymy, że młodzi zasługują na to, co najlepsze.

Możesz nas wesprzeć, zostawiając darowiznę na portalu zrzutka. Za wszelką pomoc z góry dziękujemy! Jest dla nas bardzo ważna.

Jak widać na załączonym obrazku na razie jest małe ściernisko, ale wierzymy, że już niedługo będziemy mieć San Francisco, jakiego Poznań jeszcze nie widział. Koniecznie zobaczcie filmik, który nakręciła dla Was Asia i odwiedźcie naszą zrzutkę. Do usłyszenia niebawem!