Relacja: Masz talent! Ale jaki?

Relacja: Masz talent! Ale jaki?

Odkrywanie swoich mocnych stron i pragnień, ustalanie hierarchii wartości, wskazówki, którymi dobrze kierować się przy wyborze pracy zawodowej – na warsztatach „Masz talent? Ale jaki?” piętnaścioro młodych ludzi poznawali lepiej swoją osobowość, aby świadomie podejmować mądre decyzje dotyczące przyszłości.

Warsztaty odbyły się w weekend 3-4 października 2020 r. w Poznaniu. Miały formę interaktywną. Prowadzące psycholog Eliza Kur i doradca zawodowy Joanna Mazur dbały nie tylko o wysoki poziom merytoryczny, ale także aby uczestnicy spędzili ten czas przyjemnie. To nie była kolejna nudna lekcja doradztwa zawodowego, ale fascynująca podróż w głąb siebie. – Cieszę się, że młodzi chcą mądrze wybierać swoją zawodową przyszłość. To świadczy o dojrzałości. – wspomina Asia Mazur

W czasie warsztatów uczestnicy wykonywali testy MBTI, dzięki którym poznawali rodzaj swojej osobowości, a także nazwali swoje mocne strony, które są kluczowe w wyborze odpowiedniego zawodu. – Młodzi stoją teraz przed naprawdę trudnymi decyzjami i dylematami, dotyczącymi drogi i ścieżki zawodowej – zauważa Eliza Kur. – Cieszę, się, że mogłyśmy stworzyć im taką przestrzeń i czas, dzięki którym mogli zobaczyć i odkryć to, co chcieliby robić i co sprawia im radość. Byłam pod ogromnym wrażeniem ich otwartości, współpracy i refleksyjności nad tym tematem!

Co uczestnikom najbardziej podobało się w warsztatach? W ankietach końcowych na pierwszym miejscu wymieniali dobrą atmosferę, akceptowanie każdego takim jakim jest i możliwość swobodnej wypowiedzi. Młodzi żywo angażowali się w każdą dyskusję i ćwiczenie. Szczególnie docenili także czas przerw na poczęstunek, kiedy mogli wymienić się refleksjami i poznać się lepiej.

Udział młodych w warsztatach był bezpłatny, a sponsorem wydarzenia była firma PEPCO.