Fotorelacja z warsztatów „Opisz mi”

Dnia 12 grudnia 2019 r. w Inkubatorze Kultury Pireus w Poznaniu odbyły się… stop! Przecież tak właśnie pisać nie mieliśmy. To może zacznijmy inaczej…

Młodym się nie chce. Siedzą całe dnie z nosami w smartfonach, nie interesuje ich ani świat zewnętrzny ani drugi człowiek. Nie mają żadnych pasji ani zainteresowań. A dziennikarstwo? W naszych czasach post-prawdy, fake newsów i internetowych ekspertów odchodzi już do lamusa. Prawdziwe dziennikarstwo wyginęło lata temu. Dla młodych dziennikarstwo to newsy z życia śmiesznych kotów i sprawozdania z kłótni streamerów.

Wierzysz w to? Bo my nie. I mamy powody, żeby nie wierzyć. Na naszych warsztatach poznaliśmy grono młodych ludzi w wieku licealnym i studenckim, którym chce się – rozwijać pasję, poszukiwać siebie oraz zmieniać świat. Spędziliśmy razem osiem godzin – na rozmawianiu, pisaniu i słuchaniu siebie nawzajem. Marcin Jakimowicz (Gość Niedzielny) wyjaśnił nam, dlaczego felieton nazywany jest dziennikarskim skorpionem i co zrobić, aby kuł – szybko, trafnie i boleśnie. Michał Jóźwiak (misyjne.pl) opowiedział, co to znaczy pisać pod SEO, a wraz z Joanną Mazur (Przewodnik Katolicki) ćwiczyliśmy kreatywne tworzenie tytułów. Na koniec razem z Agatą Bobryk, absolwentka poznańskiej polonistyki odkrywaliśmy różnice między językiem mówiony, a języka pisanego i zastanawialiśmy się, jak wykorzystać tę wiedzę przy redagowaniu tekstów. A to wszystko w świetnej atmosferze wzajemnej życzliwości. Nie wierzysz? To zobacz zdjęcia z warsztatów. A najlepiej następnym razem przyjdź i przekonaj się na własnej skórze. Szukasz inspiracji? Swojego miejsca na świecie? Chcesz, żeby chciało ci się… chcieć? No to przyjdź. Czekamy na Ciebie!

Przeczytaj też relację z pierwszej edycji warsztatów dziennikarskich – Opisz mi, które odbyły się w czerwcu 2019, a także zobacz krótki filmik podsumowujący warsztaty.