Ładowanie Projekty

« Wszystkie Projekty

  • To wydarzenie minęło.

WY-haftowani – warsztaty haftu tamborkowego

23 kwietnia 2022 - 10:00 - 14:00 CEST

100zł

Uczestnictwo w warsztacie pozwoli poznać kilka hafciarskich trików ułatwiających pracę oraz dowiedzieć się jakich błędów unikać i skąd czerpać inspiracje. Każdy będzie mógł liczyć na konsultację swojej pracy i uzyskanie indywidualnych wskazówek, które pomogą wypracować dobrą hafciarską technikę. 

W pierwszej części warsztatu uczestnicy zapoznają się z narzędziami wykorzystywanymi w hafcie płaskim – poznając ich nazwy i sposób wykorzystania. Na podstawie jednego z trzech wybranych wzorów będą uczyć się przenosić wzór na materiał i haftować tamborek dekoracyjny, ćwicząc przy tym wykorzystanie różnych ściegów – zarówno podstawowych jak i zaawansowanych. Uczestnictwo w warsztacie pozwoli poznać kilka hafciarskich trików ułatwiających pracę oraz dowiedzieć się jakich błędów unikać i skąd czerpać inspiracje. Każdy będzie mógł liczyć na konsultację swojej pracy i uzyskanie indywidualnych wskazówek, które pomogą wypracować dobrą hafciarską technikę. 

Dodatkowo każdy z uczestników otrzyma hafciarski zestaw startowy zawierający: tamborek, tkaninę, muliny, długopis do przenoszenia wzoru, zestaw igieł, 3 bazowe wzory do wyboru podczas warsztatu oraz jeden dodatkowy – do kontynuowania przygody z haftem.

Czego się nauczysz?

  • Poznasz elementy hafciarskiego warsztatu. 
  • Poznasz nazwy ściegów podstawowych i zaawansowanych.
  • Poznasz kilka tricków ułatwiających pracę.
  • Dowiesz się jakich błędów unikać rozpoczynając przygodę z haftem.
  • Dowiesz się jak wykończyć haftowany tamborek.
  • Dowiesz się skąd można czerpać inspiracje.
  • Dowiesz się jak można wykorzystać haftowany tamborek.

Termin

23 kwietnia 2022, sobota godz. 10.00-14.00.

Miejsce

Warsztaty będą miały formę stacjonarną i  zostaną przeprowadzone w reżimie sanitarnym w Łączniku przy ul. Łąkowej 4b/7 w Poznaniu. W razie zaostrzenia obostrzeń zastrzegamy sobie prawo do przeprowadzenia zajęć online lub przeniesienia ich na inny termin.

Prowadzący warsztaty

Karolina Janowicz – z zawodu jest anglistką, tutorką, a z zamiłowania hafciarką. Od dwóch lat specjalizuje się w hafcie płaskim. Tworzy haftowane tamborki dekoracyjne i okolicznościowe oraz haftowaną biżuterię. Inspiracji szuka w otaczającym ją świecie – obserwując naturę podczas leśnych i górskich wędrówek, a także podglądając kompozycje ulubionych florystów. Jej prace można znaleźć na instagramie @matczyne.hafty.

Koszty uczestnictwa

100zł – cena zawiera wszystkie potrzebne materiały oraz słodki poczęstunek.

Wpłaty nalezy dokonać najpóźniej w terminie 3 dni od zapisu. Po tym terminie miejsce w grupie przepada.

Dane do wpłaty:

Fundacja Odzyskani
90 1140 2004 0000 3302 7872 1403
Tytułem: Warsztaty wyhaftowani

Koronazasady

Warsztaty odbywają się w reżimie sanitarnym.  W razie zaostrzenia obostrzeń zastrzegamy sobie prawo do przeprowadzenia zajęć online lub przeniesienia ich na inny termin.

Zapisy

Do 20 kwietnia br. przez formularz.

Szczegóły

Data:
23 kwietnia 2022
Godzina:
10:00 - 14:00 CEST
Koszt:
100zł
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Miejsce wydarzenia

Łącznik
ul. Łąkowa 4b/7
Poznań,