Ładowanie Projekty

« Wszystkie Projekty

  • To wydarzenie minęło.

alter_ego – warsztaty teatralno-lalkarskie

21 marca 2022 - 17:30 - 16 maja 2022 - 19:30 CET

480zł

Na warsztatach teatralnych każdy uczestnik stworzy lalkę, która będzie go obrazować. Nie będzie to jednak dosłowna kopia autora, ale obraz symboliczny, odnoszący się przede wszystkim do jego wnętrza – alter ego. Następnie stworzy etiudę w duecie ze skonstruowana formą.

Czego się nauczysz?

I etap – integracja, budowanie zaufania w grupie
II etap – opisanie siebie, swoich marzeń, myśli na swój temat. Skonfrontowanie się ze swoim patrzeniem na siebie.
III etap – szukanie: dźwięku, ruchu, słów, melodii, kolorów, symboli, które będą opisywać uczestników warsztatów, każdy będzie poszukiwać swoich indywidualnych.
IV etap – stworzenie lalki – formy, która odzwierciedli jego autora
V etap – tworzenie etiudy – dialogu ze sobą, „opowieści siebie”
Podczas warsztatów będę zachęcać uczestników do spojrzenia na siebie z miłością, tak by dostrzegli w sobie ogromną wartość, piękno, unikatowość i potencjał, przy świadomości, że nie jesteśmy i nie musimy być doskonali, a nawet, że w naszych słabościach możemy odkryć siłę. Na każdym etapie warsztatów będę posługiwać się ćwiczeniami teatralnymi, tak by uczestnicy poznali podstawy gry aktorskiej oraz animacji lalki.
Czego się nauczysz?
– Podstawy animacji lalki teatralnej
– Realizowanie elementarnych zadań aktorskich
– Pobudzenie wyobraźni
– Odkrywanie języka metafory, symbolu
– Odkrywanie siebie samego, swojego piękna
– Wiedza o sobie samym

Termin

od 21 marca (wtorki godz. 17.30-19.30, razem 8 warsztatów po 2h

 

Prowadzący warsztaty

Karolina Martin – aktorka, lalkarka, absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, wychowanka studia teatralnego Próby oraz studia aktorskiego STA, w którym prowadzi dziś zajęcia. W 2020 roku otrzymała nagrodę POLUNIMY dla najbardziej obiecującej aktorki – lalkarki młodego pokolenia. W 2018 roku zrealizowała monodram Trzy ćwierci do śmierci, do którego zaprojektowała i stworzyła lalkę Babuchy – bohaterki spektaklu. Dzięki temu spektaklowi udało jej się spotkać z publicznością na wielu festiwalach teatralnych oraz zwiedzić różne zakątki kraju podczas objazdu w ramach programu Teatr Polska. Razem z Ewą Wolską w 2019 roku założyła Fundację artystyczną FRAKTAL, w ramach której współtworzy niezależny Teatr FRAKTAL. Pod reżyserskim okiem Ewy stworzyła role w spektaklach: Pomelo jest zakochany… w żabie deszczu i nie tylko, Ryba Biba, Fale oraz Frida la Vida! W tym sezonie rozpoczęła współpracę z Teatrem Nowym w Poznaniu, grając gościnnie w spektaklu Wesele. Jej pasją jest także dubbingowanie, użyczyła głosu m.in. agentce Tierny w Gwiezdnych wojnach. Ruch oporu; Jade w Rainbow High oraz Nishy w filmie Cały On.

Koszty uczestnictwa

CENA: 480zł w tym potrzebne materiały (możliwość płatności w ratach)

Prosimy o płatność za warsztaty na konto:
Fundacja Odzyskani
os. Zamoyskiego 6/7
62-020 Zalasewo
90 1140 2004 0000 3302 7872 1403
Tytułem: Imię i nazwisko_warsztaty alter_ego

P.S. Jeżeli zależy Ci na uczestniczeniu w zajęciach, a z powodów finansowych jest to dla Ciebie niemożliwe, odezwij się! Spróbujemy coś zaradzić 🙂

Zapisy

Warsztaty przeznaczone są dla młodych w wieku 14-24 lat.
Zapisy zbierane są za pomocą formularza. 

Szczegóły

Początek:
21 marca 2022 - 17:30 CET
Koniec:
16 maja 2022 - 19:30 CET
Koszt:
480zł
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce wydarzenia

Łącznik
ul. Łąkowa 4b/7
Poznań,