Ładowanie Projekty
27
luty
sobota

Akademia Młodego Dziennikarza 2021

27 lutego - 10:00 - 15 września - 18:00 CET
300zł
  • To wydarzenie minęło.

Aż 30 godzin zajęć praktycznych. Internet, prasa, telewizja. Warsztaty prowadzone przez zawodowych dziennikarzy z różnych mediów.

Plan spotkań*

27.02 – Przesłuchanie czy zwierzenia? Tajemnice wywiadu telewizyjnego.

27.03 – Nieodparty urok algorytmów. Jak napisać dobry tekst do internetu i nie dać się fake newsom?

24.04 – Wyprodukowano w domu. O prowadzeniu kanału na portalu Youtube.

22.05 – Słowo z mocą. Sztuka pisania tekstów, które ludzie będą czytali.

19.06 – Oko w oko z kamerą. Jak dobrze wypaść na ekranie?

Warsztaty będą odbywały się w wybrane soboty w godz. 10.00-16.00. Ich kolejność może ulec zmianie.

Termin

Warsztaty odbywają się w wybrane soboty w godzinach od 10.00 do 16.00.

Miejsce

Docelowo warsztaty będą miały formę stacjonarną i odbędą się w Łączniku przy ul. Łąkowej 4b w Poznaniu. Jeżeli z przyczyn epidemiologicznych nie będzie to możliwe, warsztaty będą miały formę spotkań online.

Prowadzący warsztaty

Maciej Kluczka – dziennikarską pasją zaraził się jeszcze w domu, gdy jako mały chłopiec oglądał „Wiadomości” i „Panoramę”. Po studiach zaczął pracę w Radiu Merkury (obecnie Radio Poznań). Tam zajmował się tzw. miejską reporterką – samochodem, rowerem albo miejską komunikacją zbierał newsy z Poznania. W Radiu prowadził tez poranny wywiad „Kluczowy temat”, codzienną 10-minutową rozmową z politykami, samorządowcami, aktywistami społecznymi. Od 2017 roku związany z TVN24, pracował przy różnych pasmach programu („Wstajesz i wiesz”, „Fakty po południu”), obecnie w redakcji „Czarno na Białym”. Od 4 lat pracuje też w redakcji portalu misyjne.pl. Prywatnie lubi czytać (głównie gazety), biegać i podróżować.

Michał Jóźwiak – redaktor prowadzący portalu misyjne.pl, dziennikarz i filozof. Współpracował między innymi z „Przewodnikiem Katolickim” i portalem opoka. Współprowadzi publicystyczną audycję „Dwie nawy” w Radio Emaus. Publikuje także na portalu onet.pl i na portalu Klubu Tygodnika Powszechnego.

Sonia Kobylańska-Jóźwik – dziennikarz, wydawca, reporter i prezenter Telewizji WTK. Pracowała w TVP Poznań. Prowadziła Puls Dnia, Teleskop i ogólnopolski Telekurier.

Monika Białkowska – dziennikarka „Przewodnika Katolickiego”, autorka internetowego programu „Reportaż z wycinków świata”. Współautorka książki Teologia przy rosole, czyli teologiczne rozmowy z ks. prof. Henrykiem Seweryniakiem. Doktor teologii fundamentalnej.

Tomasz Samołyk – youtuber, prowadzi kanał Tomasz Samołyk subskrybowany przez 79 tys. osób. Sam o sobie mówi: Jestem konserwatystą bez barw partyjnych. Tworzę materiały filmowe o kulturze, polityce, religii i życiu ogólnym. Moją pasją są zmartwienia celebrytów, sztuka współczesna, paski w TVP oraz dział „deser” na gazeta.pl. Napisałem dwie powieści, ostatnią w wieku 24 lat więc najlepsza książka jest jeszcze przede mną. Studiowałem prawo i nie jestem wege.

 

Koszty uczestnictwa

Całkowity koszt zajęć to 300 zł. Zawiera on wyżywienie podczas przerw i obiad, a także materiały warsztatowe.

Prosimy o płatność za warsztaty na konto:
Fundacja Odzyskani
os. Zamoyskiego 6/7
62-020 Zalasewo
90 1140 2004 0000 3302 7872 1403
Tytułem: Imię i nazwisko_Akademia Młodego Dziennikarza 2021

Koronazasady

Zastrzegamy możliwość prowadzenia warsztatów online w przypadku zmiany przepisów epidemicznych.

Zapisy

Warsztaty przeznaczone są dla młodych w wieku 14-25 lat. Ilość miejsc jest ograniczona do 15. Zapisy prowadzone są przez  formularz. Trwają do 31 stycznia

Szczegóły
Zaczynamy: 27 lutego - 10:00
Koniec: 15 września - 18:00
Koszt: 300zł
Wydarzenie Categorywarsztaty