Ładowanie Projekty

« Wszystkie Projekty

  • To wydarzenie minęło.

PATTERN – średniowieczne warsztaty malowania roślin

1 sierpnia 2023 - 12:00 - 4 sierpnia 2023 - 15:00 CEST

360zł

Pędzelek z włosia wiewiórki, żółtko jajka i naturalne pigmenty? Dzięki tym warsztatom przeniesiesz się wprost do średniowiecza i namalujesz ornament przy pomocy naturalnych składników!

Kiedy?

1, 2, 3, 4 sierpnia w godz. 12.00-15.00

Czego się nauczysz?

Warsztat będzie polegał na odtworzeniu wzoru rośliny. Pierwszym etapem będzie naklejenie mokrego arkusza papieru czerpanego taśmą papierową używaną powszechnie przez np. introligatorów. Później zapoznamy się z kolorowymi pigmentami oraz wykonamy medium z żółtka kurzego jajka i wody – posłuży nam do wykonania tempery jajowej. Na wyschniętym podkładzie z papierem czerpanym stworzymy najpierw kolorową mozaikę (eksperymenty kolorystyczne z pigmentów) aby następnie namalować w jednym polu giętką roślinę. Na samym końcu wytniemy prace ze sklejek.
Uczestnicy poznają techniki pracy średniowiecznych malarzy (także ikon) – temperę jajową, sposób uzyskiwania spoiwa z jaja kurzego, właściwości rodzaju naturalnego włosia pędzli, dowiedzą się co nieco o pigmentach sypkich poznają odrobinę stylistykę malarstwa średniowiecznego (Bizancjum, Ruś).

Warsztaty odbędą się w Łącznik, ul. Łąkowa 4b/7 w Poznaniu.

Koszt: 360zł, w tym przekąski, napoje oraz materiały warsztatowe (pędzelek, sklejkę itp. uczestnicy otrzymają na własność).

Zapisy

Warsztaty przeznaczone są dla młodych w wieku 16-26r.ż. Żeby dołączyć do grupy uzupełnił formularz.

Prowadzący

Weronika Kaszub – Urodzona w 1984 roku w Poznaniu. Z wykształcenia architekt wnętrz, obecnie prowadzi Pracownię Artystyczną Weroniki na poznańskich Jeżycach. Miłośniczka śpiewu, tercjarka dominikańska, od lat maluje ikony i swoją pasją zaraża swoich uczniów podczas warsztatów malowania ikon.

Szczegóły

Początek:
1 sierpnia 2023 - 12:00 CEST
Koniec:
4 sierpnia 2023 - 15:00 CEST
Koszt:
360zł
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
,