Ładowanie Projekty

« Wszystkie Projekty

  • To wydarzenie minęło.

Foresight – prognozowanie przyszłości

11 marca 2021 - 17:00 - 18:30 CET

W przewidywaniu przyszłości chodzi przede wszystkim o to, co zrobimy DZISIAJ, żeby mieć wpływ na to, co wydarzy się za 10, 20, a nawet 100 lat. Wizja SpaceX i lotów w kosmos Elona Muska to efekt decyzji podejmowanych dużo wcześniej. Megatrendy, trendy, słabe sygnały, frędzle, dzikie karty… Czy chcesz pogimnastykować umysł i rzucić okiem na to, co niesie nam przyszłość i jak dziś możesz ją kształtować?

Czego się nauczysz?

  •  napiszesz scenariusz przyszłości,
  • dowiesz się czym są i jakie są: megatrendy, trendy, słabe sygnały, frędzle i dzikie karty,
  • poznasz wpływ wojen, rewolucji i zmian społecznych na przyszłość.

Kiedy?

W czwartek 11 marca w godzinach od 17.00 do 18.30. Spotkanie ma formę webinaru.

Webinary będą odbywać się za pośrednictwem aplikacji ZOOM. Udział w spotkaniach jest całkowicie darmowy. Więcej informacji o technicznej stronie spotkań uczestnicy otrzymają już po dołączeniu do grupy.

Webinar to rodzaj internetowego seminarium, którego uczestnicy oraz prowadzący maja możliwość komunikować się ze sobą.

Zapisy

Webinar przeznaczony jest dla młodzieży w wieku licealnym i studenckim. Żeby dołączyć do grupy  uzupełnij formularz. Zapisy trwają do 10 marca.

Prowadzący

Sylwia Siekierka – inżynier zarządzania z zacięciem do sztuki, obserwator świata i poszukiwacz prawdy, wykładowca z pasją do rozpalania ciekawości. Absolwentka Politechniki Wrocławskiej (Zarządzanie i Marketing) oraz Uniwersytetu Wrocławskiego (Wiedza o sztuce). Doświadczenie i sztukę obserwacji szlifowała pracując w miejscach o różnej specyfice: w korporacjach (IBM, Volvo), organizacjach charytatywnych (Fundacja 24/7, Fundacja „KAIROS”) i uczelni wyższej (Dolnośląską Szkoła Wyższa we Wrocławiu).

Szczegóły

Data:
11 marca 2021
Godzina:
17:00 - 18:30 CET
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, ,