Ładowanie Projekty

« Wszystkie Projekty

  • To wydarzenie minęło.

Kawa z psychologiem. Cz 3.: O relacjach

2 marca 2021 - 17:00 - 18:30 CET

Kim jesteśmy i dokąd zmierzamy? Jak budować swoją tożsamość? Wirtualne spotkanie  przy kawie z psychologiem Kamilem Janowiczem. 

O co chodzi?

Na lekcji biologii dowiadujemy się jak działa nasz organizm. Na wuefie ćwiczymy ciało (choć na zdalnym bywa z tym gorzej) , znamy skutki korzystania z używek, a od jakiegoś czasu jesteśmy nawet ekspertami od profilaktyki antywirusowej.  Co jednak z naszą psychiką? Wszak zdrowie psychiczne jest równie ważne co zdrowie fizyczne, a wydaje się, że wiedza na temat mechanizmów dziejących się w naszej psychice wciąż mocno kuleje.

Kawa z psychologiem to luźne rozmowy przy kawie (na razie spotykamy się online, więc każdy musi zaopatrzyć się w kawę sam), na których będziemy poruszać ważne tematy dotyczące ludzkiej psychiki. Każde spotkanie rozpocznie się od prelekcji, a potem będzie możliwość zadawania pytań

O czym będziemy rozmawiać?

Formowanie tożsamości to jedno z największych wyzwań stojących przed młodymi ludźmi i ma ogromne znaczenie dla dalszego rozwoju. Dojrzała tożsamość stanowi podstawę naszych życiowych wyborów. Jednak jej stworzenie nie jest łatwe w szybko zmieniającym się świecie. Czym właściwie jest tożsamość? W jaki sposób się rozwija? Co pomaga a co przeszkadza w jej tworzeniu? Jaka jest w tym procesie rola rodziców i rówieśników? Czy trzeba się buntować, aby stworzyć dojrzałą tożsamość? Jakie mogą być konsekwencje trudności w stworzeniu własnej tożsamości? I czy rozwój tożsamości można zmierzyć? – między innymi tym zagadnieniom poświęcone będzie kolejne spotkanie w ramach cyklu „Kawa z psychologiem”.

Kiedy?

We wtorek 2 marca, godz. 17.00-18.30.

Webinary będą odbywać się za pośrednictwem aplikacji ZOOM. Udział w spotkaniach jest całkowicie darmowy. Więcej informacji o technicznej stronie spotkań uczestnicy otrzymają już po dołączeniu do grupy.

Webinar to rodzaj internetowego seminarium, którego uczestnicy oraz prowadzący maja możliwość komunikować się ze sobą.

Zapisy

Webinar przeznaczony jest dla młodzieży w wieku licealnym i studenckim. Żeby dołączyć do grupy  uzupełnij formularz.

Prowadzący

Kamil Janowicz – psycholog i doktorant na Wydziale Psychologii i Kognitywistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, gdzie prowadzi zajęcia z psychologii rozwoju człowieka oraz badania naukowe dotyczące rozwoju tożsamości u młodych ludzi, przygotowania do rodzicielstwa i znaczenia interwencji psychologicznych opartych o
psychologię narracyjną dla zdrowia psychicznego. Doświadczenie zawodowe zdobywał prowadząc zajęcia ogólnorozwojowe dla małych dzieci i ich rodziców oraz warsztaty dla rodziców w Instytucie Małego Dziecka im. Astrid Lindgren w Poznaniu a także prowadząc warsztaty psychologiczne i prelekcje dla różnych grup i instytucji. Prywatnie – mąż i tata oczekujący na narodziny synka. Prowadzi bloga poświęconego ojcostwu Father_ing.

Szczegóły

Data:
2 marca 2021
Godzina:
17:00 - 18:30 CET
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , ,