Ładowanie Projekty

« Wszystkie Projekty

 • To wydarzenie minęło.

Festiwal Pasji i Talentów SPRING

5 września 2020 - 10:00 - 19:30 CEST

Festiwal SPRING jesienią? A czemu nie! Czeka nas aż 12 kreatywnych warsztatów z różnych dziedzin, koncert Wojciecha Mazurka oraz spotkania z rówieśnikami i ludźmi, którzy żyją pasją. Razem z Young Life Poznań i Sociomovens przywitamy nowy rok szkolny z hukiem. Będzie się działo!

Plan wydarzenia

10.00-10.30 – Rozpoczęcie (z niespodziankami)
10.30-12.00 – Warsztat 1 (do wyboru)
12.00-12.30 – Małe co nieco
12.30-14.00 – Warsztat 2 (do wyboru)
14.00-15.00 – Pizza
15.00-16.30 – Warsztat 3 (do wyboru)
16.30-17.00 – Małe co nieco
17.00-19.30 – Klub, kabinkowanie, koncert Wojciecha Mazurka

Warsztat 1. do wyboru godz. 10.30-12.00

 • Psst! Warsztat komiksowy – Paweł Piechnik
 • Projekt przyszłości cz. 1 – warsztat teatralny z elementami dramy – Teatr Droga
 • ZERO WASTE – warsztat ekologiczny – Cezary Czemplik
 • Odrabiacze lekcji – spotkanie ze studentami – Young Life Poznań

Warsztat 2. do wyboru godz. 12.30-14.00

 • Słowo w służbie dziennikarza – warsztat dziennikarski – Agata Bobryk
 • Projekt przyszłości cz. 2 – warsztat teatralny z elementami dramy – Teatr Droga
 • Chcesz zmienić świat, ale nie wiesz jak? – warsztat o planowaniu projektów charytatywnych – Grzegorz Zbiorczyk
 • pasteLOVE na torbie – warsztaty z rysowania lnianych toreb – Young Life Poznań

Warsztat 3. do wyboru godz. 15.00-16.30

 • Niezła sztuka! – warsztat plastyczny o poszukiwaniu swojej formy wyrazu – Sylwia Korczak
 • Fotografia komórkowa – warsztat z robienia zdjęć smartfonem – Zuzanna Szczerbińska
 • Przyjaźń, podróże, niepełnosprawność – L’Arche
 • Jak kura pazurem – warsztat kaligrafii – Young Life Poznań

Prowadzący

Paweł Piechnik – poznański komiksopisarz, grafik i ilustrator, autor m.in. „Chleba wolnościowego” – komiksowej opowieści na podstawie wspomnień więźniów obozu w Majdanku. W czasie Festiwalu odpowiada za warsztaty komiksowe.

Agata Bobryk – absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Współpracuje z „Przewodnikiem Katolickim” oraz prowadzi własnego bloga recenzenckiego  Po książkach do nieba.

Sylwia Korczak – historyk sztuki i plastyk z wykształcenia i zamiłowania. Na co dzień pracuje w oddziale Muzeum Narodowego w Rogalinie, gdzie w cieniu 800-letnich dębów opowiada zwiedzającym o dawnych mieszkańcach pałacu i prowadzi zajęcia edukacyjne. Na Festiwalu pomoże nam odkryć własną formę wyrazu w czasie warsztatu Niezła Sztuka!

Zuzanna Szczerbińska – fotograf, grafik, aktualnie kończy studia na kierunku kulturoznawstwo. Współpracowała z festiwalami muzycznymi i organizacjami pozarządowymi. W czasie Festiwalu odpowiada za warsztaty fotografii mobilnej.

Grzegorz Zbiorczyk – poznański nauczyciel, koordynator lokalny projektów edukacyjnych międzynarodowego stowarzyszenia socioMovens. Przyjaciel i wolontariusz fundacji l’Arche w Poznaniu, która prowadzi domy dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Lubi łączyć swoje pasje – pracę z młodzieżą oraz zaangażowanie społeczne – dlatego w czasie Festiwalu SPRING poprowadzi  warsztat o planowaniu projektów charytatywnych.

Cezary Czemplik –  członek Stowarzyszenia Wędrownych Architektów, specjalista ds. Efektywności energetycznej budynków, analityk adaptacji społecznej do wyzwań klimatycznych. W czasie Festiwalu będzie prowadzić warsztat, na którym uczestnicy dowiedzą się, co mogą zrobić, aby zmniejszyć emisję CO2.

Maciej Bajon – odpowiedzialny za jeden z domów Wspólnoty L’Arche, asystent osoby z niepełnosprawnością intelektualną, uwielbia podróże, na które zabiera swoich przyjaciół. Dobry organizator wyjazdów i niepoprawny optymista. Na Festiwalu poprowadzi warsztat Przyjaźń-podróże-niepełnosprawność.

 

Koronazasady

Wasze zdrowie jest dla nas niezwykle ważne i dlatego, zrobimy wszystko co możemy, żeby zapewnić Wam bezpieczny pobyt. Na naszym Festiwalu będą obowiązywały wszystkie przewidziane przez prawo środki bezpieczeństwa: dopuszczalna ilość osób względem powierzchnia sali, odkażanie pomieszczeń, dostęp do środków do dezynfekcji itd. Koniecznie weźcie ze sobą MASECZKI i RĘKAWICZKI – bez nich nie wpuszczamy!

Koszt uczestnictwa

Uczestnictwo w wydarzeniu jest darmowe.

Zapisy

Zapraszamy młodzież w wieku od 14 do 21 lat. Zapisy przyjmowane są za pośrednictwem formularza. Ilość miejsc ograniczona, więc o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegóły

Data:
5 września 2020
Godzina:
10:00 - 19:30 CEST
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
,

Organizator

Fundacja Odzyskani
Adres e-mail:
kontakt@odzyskani.pl
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Galeria u Jezuitów
ul. Dominikańska 10
Poznań,
+ Google Map