Ładowanie Projekty

« Wszystkie Projekty

  • To wydarzenie minęło.

Kawa z psychologiem. Cz 1.: Depresja.

9 grudnia 2020 - 17:00 - 18:30 CET

Czym jest depresja? Jak sobie z nią radzić. Wirtualne spotkanie  przy kawie z psychologiem Magdaleną Tokłowicz. 

Na lekcji biologii dowiadujemy się jak działa nasz organizm. Na wuefie ćwiczymy ciało (choć na zdalnym bywa z tym gorzej) , znamy skutki korzystania z używek, a od jakiegoś czasu jesteśmy nawet ekspertami od profilaktyki antywirusowej.  Co jednak z naszą psychiką? Wszak zdrowie psychiczne jest równie ważne co zdrowie fizyczne, a wydaje się, że wiedza na temat mechanizmów dziejących się w naszej psychice wciąż mocno kuleje.

Zapraszamy Was na spotkaniu poświęconym depresji, które odbywa się w ramach naszego nowego cyklu webinarów Kawa z psychologiem. Będą to luźne rozmowy przy kawie (na razie spotykamy się online, więc każdy musi zaopatrzyć się w kawę sam), na których będziemy poruszać ważne tematy dotyczące ludzkiej psychiki. Każde spotkanie rozpocznie się od prelekcji, a potem będzie możliwość zadawania pytań

Kiedy?

W środę 9 grudnia w godzinach od 17.00 do 18.30.

Czego się nauczysz?

  • Jak odróżnić depresję od zwykłego smutku?
  • W jaki sposób możemy jej zapobiegać?
  • Jak wspierać osobę w depresji?
  • Kiedy warto pójść na terapię?

Webinary będą odbywać się za pośrednictwem aplikacji ZOOM. Udział w spotkaniach jest całkowicie darmowy. Więcej informacji o technicznej stronie spotkań uczestnicy otrzymają już po dołączeniu do grupy.

Webinar to rodzaj internetowego seminarium, którego uczestnicy oraz prowadzący maja możliwość komunikować się ze sobą.

Zapisy

Webinar przeznaczony jest dla młodzieży w wieku licealnym i studenckim. Żeby dołączyć do grupy  uzupełnij formularz. Zapisy trwają do 7 grudnia.

Prowadzący

Magdalena Tokłowicz – psycholog, terapeuta systemowy z 25-letnim stażem.  Prowadzi terapię indywidualną, małżeńską oraz rodzinną. Organizuje warsztaty z zakresu rozwoju osobistego, a także współtworzy działania i inicjatywy otwierające człowieka na jego prawdziwą tożsamość, życiowe powołanie, służące odkrywaniu jego zdolności i talentów w duchu wartości chrześcijańskich. Od ponad 20 lat zaangażowana w formację rozwoju duchowego kobiet, a w jej ramach w dzieło Urzekająca. Jej pasją jest dzielenie się nadzieją, poszukiwanie mądrości i praktykowanie wyobraźni miłosierdzia.

Szczegóły

Data:
9 grudnia 2020
Godzina:
17:00 - 18:30 CET
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , ,