Ładowanie Projekty

« Wszystkie Projekty

  • To wydarzenie minęło.

Dominikańska Szkoła Głoszenia Słowa

21 stycznia 2023 - 10:00 - 27 maja 2023 - 17:00 CET

400zł

Przeto wiara rodzi się z tego, co się słyszy, tym zaś, co się słyszy, jest słowo Chrystusa. Pytam więc: czy może nie słyszeli? Ależ tak: Po całej ziemi rozszedł się ich głos, aż na krańce świata ich słowa.

Rz 10, 17-18

Czujesz w sobie pasję głoszenia Słowa Bożego swoim rówieśnikom? Te warsztaty są dla Ciebie!

Dominikańska Szkoła Głoszenia Słowa to innowacyjny projekt, którego celem jest formacja młodych do głoszenia Ewangelii młodemu pokoleniu. Cykl składa się z 5 praktycznych dni warsztatowych, podczas których nabędziesz praktyczną wiedzę i umiejętności!

Czego się dowiesz i nauczysz?

– jak słuchać i rozumieć Słowo Boże?
– jak przygotować się do przepowiadania Słowa?
– jak kreatywnie myśleć o Bożych i ludzkich sprawach?
– jak mówić, żeby inni słuchali?
– jak kształtować i wzmacniać swoje moce strony w głoszeniu?
– jak mówić ciekawie i z szacunkiem do różnych słuchaczy?

Czego możesz się spodziewać?

  • Formy warsztatowej,
  • Sporo praktyki,
  • Konstruktywnego feedbacku,
  • Inspiracji,
  • Dobrych spotkań,
  • Kameralnej grupy uczestników,
  • Brania odpowiedzialności za Słowo,

 

Termin

Daty zjazdów (soboty): 21.01, 25.02, 25.03, 22.04, 27.05, godz. 10.00-17.00.

Miejsce

Warsztaty będą miały formę stacjonarną i  zostaną przeprowadzone w Łączniku przy ul. Łąkowej 4b/7 w Poznaniu.

Prowadzący warsztaty

o. Wojciech Jędrzejewski OP – dominikanin, kaznodzieja, rekolekcjonista, współtworzy Dominikański Ośrodek Kaznodziejski. Były katecheta, duszpasterz młodzieży i studentów. Współpracownik Radia Plus, Religia.tv, Boska.tv, publikował w Więzi, W Drodze, Tygodniku Powszechnym, Przewodniku Katolickim. Autor książek (Fascynujące Zaproszenie; Ewangeliarz Dominikański). Głosi rekolekcje i misje parafialne, posługuje Słowem księżom i siostrom zakonnym. Prowadzi warsztaty czytania Pisma Świętego, które adresuje do małych grup duszpasterskich. Koordynuje warsztaty kaznodziejskie dla kapłanów. Zajmuje się również indywidualnym coachingiem kaznodziejskim. Na kanale dominikanie.pl prowadzi serię „Ewangeliarz OP” https://www.youtube.com/results?search_query=ewangeliarzOP

o. Mateusz Kosior OP – kaznodzieja, rekolekcjonista, duszpasterz. Pochodzi z Wielkopolski. W zakonie od 2008 roku. Od wielu lat zaangażowany w szeroko rozumianą ewangelizację (Przystanek Jezus, fora ewangelizacyjne, itp.). Pracował w klasztorze w Jarosławiu, Poznaniu i Tarnobrzegu. Był katechetą, duszpasterzem scholi, opiekunem scholi młodzieżowej i grup biblijnych. Po śmierci o. Jana Góry OP był duszpasterzem Lednicy i organizatorem Spotkań Młodych na Polach Lednickich w Polsce.

o. Tomasz Nowak OP – Kaznodzieja wędrowny, wykładowca homiletyki. Jego największą pasją jest głoszenie Ewangelii i muzyka, szczególnie jazz. Towarzyszy inicjatywom związanym z modlitwą uwielbienia. Razem z muzykami, aktorami, tancerzami i innymi artystami, którym bliska jest ta idea; prowadzi warsztaty, rekolekcje i koncerty. Jak św. Dominik, chce głosić wszystkim, wszędzie i na wszystkie sposoby. Prowadzi na YT kanał Strefa Wodza.

o. Tomasz Zamorski OP – Kaznodzieja i wykładowca homiletyki, doktor teologii. Dawniej duszpasterz dzieci, młodzieży, pracownik Fundacji Episkopatu Polski Dzieło Nowego Tysiąclecia, przeor klasztoru w Warszawie, kapelan sióstr dominikanek. Fascynuje go przepowiadanie, które według niego powinno być piękne, pogłębione i świadome biblijnego oraz teologicznego Źródła, a przede wszystkim bliskie człowieka. Tym próbuje zapalić swoich słuchaczy i studentów.

 

Koszty uczestnictwa

Koszt udziału w warsztatach wynosi 400 zł (w tym pełne wyżywienie). Możliwość płatności w ratach.

Prosimy o płatność za warsztaty na konto:
Fundacja Odzyskani
os. Zamoyskiego 6/7
62-020 Zalasewo
90 1140 2004 0000 3302 7872 1403
Tytułem: Dominikańska Szkoła Głoszenia Słowa

Zapisy

Wypełnienie formularza nie gwarantuje udziału w DSGS. Przy większej liczbie chętnych niż miejsc, o udziale w DSGS będzie decydować umotywowanie chęci udziału (w formularzu zgłoszeniowym).

Szczegóły

Początek:
21 stycznia 2023 - 10:00 CET
Koniec:
27 maja 2023 - 17:00 CET
Koszt:
400zł
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce wydarzenia

Łącznik
ul. Łąkowa 4b/7
Poznań,