Ładowanie Projekty

« Wszystkie Projekty

 • To wydarzenie minęło.

12 kroków do pełni życia – grupa terapeutyczno-rozwojowa

19 października 2022 - 18:00 - 17 stycznia 2024 - 20:00 CEST

300zł

Warsztat  opiera się na programie  12 kroków: bazuje na chrześcijańskiej wizji człowieka i świata, łączy rozwój duchowy i osobowy z elementami psychoterapii. Celem drogi według 12 kroków jest integralny rozwój. Praca w grupie umożliwia m.in poznanie siebie, świadomość swoich mechanizmów, wyposażenie w narzędzia radzenia sobie z dysfunkcyjnymi schematami i wsparcie w rozwoju stawania się bardziej wolnym i autentycznym . Daje okazję do spotkania w pogłębiony sposób drugiego człowieka  oraz uczy jak  wzbogacać swoją drogę życia doświadczeniem innych. Warsztaty są czasem z Bogiem i Jego łaską we wszystkich obszarach życia, są czasem przemiany myślenia, by budować siebie i relacje z innymi w prawdzie i miłości.

Czego się nauczysz i dowiesz?

 • o swoich uwarunkowaniach wrodzonych
 • o swoich mechanizmach obronnych
 • o wpływie swojej historii życia na styl funkcjonowania obecnie i przeżywane trudności
 • co jest ważne w budowaniu zdrowych relacji
 • czym jest i jak odkrywać własną wartość
 • jak przeżywać codzienność i poznawać siebie
 • rozpoznawania i nazywania problemów
 • otwartości w grupie
 • aktywnego słuchania
 • wypowiadania w krótkim czasie tego, co istotne
 • zaufania do siebie, Boga, świata
 • systematycznej pracy nad sobą, wytrwałości
 • refleksyjności, która jest drogą do zmiany siebie, by lepiej żyć
 • wyrażania potrzeb i stawiania granic innym

Uczestnicy

Młodzi ludzie w wieku 18-25r.ż wierzący i nie wierzący – zmotywowani do rozwoju osobistego (spotkania grupy odbywają się co tydzień przez 1,5 roku).

Termin

Warsztaty odbywają się co tydzień w środy w godz. 18.00-20.00 od 19 października. 

Miejsce

Warsztaty będą miały formę stacjonarną i  zostaną przeprowadzone w reżimie sanitarnym w Łączniku przy ul. Łąkowej 4b/7 w Poznaniu. W razie zaostrzenia obostrzeń zastrzegamy sobie prawo do przeprowadzenia zajęć online lub przeniesienia ich na inny termin.

Prowadzący warsztaty

Jolanta Prajs – psycholog psychoterapeuta  systemowym, trenerem programu  terapeutyczno-rozwojowego „12 kroków”. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu, specjalność kliniczna oraz Studium Psychologii Zarządzania. oraz  rozliczne kursy doszkalające. Posiada wieloletnie doświadczenie jako terapeuta i diagnosta. Prowadzi terapię indywidualną młodzieży i dorosłych oraz małżeńską, rodzinną, którą poddaje regularnej superwizji. Bardzo lubi pracę z grupami, dlatego od  wielu lat prowadzi warsztaty psychologiczne oraz  grupy rozwojowe dla kobiet. Spotkanie z drugim człowiekiem jest dla niej darem i zaproszeniem do poszukiwań, by mógł on odnaleźć drogę  ku lepszemu życiu przez pogłębienie relacji z  Bogiem, samym sobą i innymi ludźmi.

Magdalena Tokłowicz – psycholog, terapeuta  systemowy (WTTS), certyfikowany  psychoterapeuta CHTI –  chrześcijańskiej terapii integralnej, certyfikowany praktyk MBTI oraz doradca chrześcijański w ramach Instytutu Poradnictwa Chrześcijańskiego. Pracuje między innymi w gabinecie „Strefa Nadziei”, poradni przy parafii św. Rocha,  jak i dla Stowarzyszenia Strefa Rodziny. Jest członkiem rady programowej  Akademii Św. Królowej Jadwigi – Collegium Reginae Hedvigis oraz wykładowcą zajęć mających na celu odkrywanie pełni życia człowieka w  wymiarze fizycznym, psychicznym  i duchowym. Wspiera inicjatywę formacji rozwoju osobowego kobiet „Urzekająca”. Jest żoną, ma troje dorosłych dzieci.

Koszty uczestnictwa

300zł na miesiąc (płatne z góry, niezależnie od liczby spotkań). Istnieje możliwość dofinansowania udziału. Przed zakwalifikowaniem do grupy, każda osoba odbędzie indywidualną rozmowę z psychoterapeutami.

Dane do wpłaty: Fundacja Odzyskani, 90 1140 2004 0000 3302 7872 1403, Tytuł: Imię i nazwisko_12kroków

Koronazasady

Warsztaty odbywają się w reżimie sanitarnym.  W razie zaostrzenia obostrzeń zastrzegamy sobie prawo do przeprowadzenia zajęć online lub przeniesienia ich na inny termin.

Zapisy

Warsztaty przeznaczone są dla młodych dorosłych w wieku 18-25 lat. Zapisy przez formularz.

Szczegóły

Początek:
19 października 2022 - 18:00 CEST
Koniec:
17 stycznia - 20:00 CEST
Koszt:
300zł
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce wydarzenia

Łącznik
ul. Łąkowa 4b/7
Poznań,