Kampania DOBRO nigdy nie jest zbyt małe

Uśmiech, przytulenie, ręcznie wypisana kartka, wspólnie wypita kawa… To małe gesty i małe dobra tworzą naszą codzienność i budują to, co najważniejsze w naszym życiu. To jednak również małe gesty, słowa i czyny są przez nas niedoceniane. Obawiamy się, że damy “za mało”, że nasze działanie “nie ma znaczenia” i że nie zostanie zauważone. Wielu z nas zniechęca się, gdy ma dać niewiele i… nie czyni nic. A gdybyśmy wszyscy wykonywali ten mały gesty dobra, świat szybko stałby się o wieeele lepszy!

To właśnie MAŁE rzeczy, czynione REGULARNIE budują MIŁOŚĆ, która jest pierwszą wartością jaką kierujemy się w Fundacji Odzyskani tworząc Łącznik – przestrzeń do rozwoju talentów, budowania dobrych relacji oraz profesjonalnego wsparcia zawodowego oraz psychologicznego dla młodych w Poznaniu.

To dlatego robimy nietypową zbiórkę! Chcemy uzbierać  5 560 zł na funkcjonowanie Fundacji Odzyskani. Co w niej nieoczywistego? Te 5560 zł nie ma być jednorazową zapomogą, ale comiesięczną „pensją”, dzięki której rozszerzymy działalność na rzecz młodych ludzi. Chcemy zachęcić Cię do regularnych, comiesięcznych wpłat i pokazać, że ofiarowane 5 złotych ma znaczenie. Naprawdę.

Dlaczego zbieramy fundusze?

3120 zł miesięczne – to kolejne 24 godzin darmowej terapii psychologicznej dla młodych (na liście oczekujących Spotykalni – poradni psychologicznej jest w tym momencie 8 osób, które potrzebują skorzystać z terapii, a z powodów finansowych nie mają takiej możliwości)

1500 zł miesięcznie – to dodatkowe 60 godzin otwarcia Łącznika (przestrzeni dla młodych, gdzie korzystają z korepetycji, mogą odrabiać zadania, wypić kawę, pograć w gry)

280 zł miesięcznie –  to zakupy spożywcze np. herbata i kawa

320 zł miesięcznie – to zakup artykułów higienicznych i plastycznych

340 zł miesięcznie – to 20 obiadów dla uczestników całodziennych warsztatów

 

Dlaczego 10 złotych miesięcznie przez rok jest lepsze niż 120 złotych dziś?

Obecnie wydatki stałe Fundacji Odzyskani to około 9000 złotych miesięcznie. Są to głównie koszty zatrudnienia psychologów, księgowej, graficzki, pracowników Fundacji + koszty administracyjne np.  artykuły spożywcze i sanitarne. Miesięczny przychód od stałych darczyńców pozwala nam na pokrycie mniej więcej połowy wydatków. Resztę kosztów pokrywają darowizny „niespodzianki”, za które jesteśmy ogromnie wdzięczni! Takiej działalności towarzyszy jednak dreszczyk niepokoju… Trudno jest planować, rozwijać działalność, jeśli nie wie się, czy zaraz nie będzie się pod kreską. To tak jak w domowym budżecie – nie można wziąć kredytu na mieszkanie, jeśli pensja pokrywa jedynie połowę wydatków, a reszta dochodów domowych to miłe niespodzianki: niezaplanowana premia, czy wygrany los na loterii. Jak widzicie chcemy rozwijać działalność, żeby to jednak zrobić potrzebujemy wiedzieć, że możemy to robić.

 

Dlaczego nawet 5 złotych miesięcznie ma ogromny sens?

Bo dobro nigdy nie jest za małe! Czasem ulegamy myśleniu, że wobec ogromu zła i potrzeb niewielkie gesty nie mają znaczenia. Zniechęcamy się i…nie robimy nic. Ale to błąd!

Małe rzeczy mają znaczenie i tę zaletę, że w przeciwieństwie do „wielkich czynów” najczęściej są w naszym zasięgu. 5, 10, 20 złotych miesięcznie to kwota, której braku większość domowych budżetów nie zauważy, a dla Fundacji będzie realnym wsparciem.

Jeśli możesz i chcesz wesprzeć nasze działania większą kwotą to wspaniale. Jeśli możesz i chcesz wesprzeć nasze działania kwotą 5 złotych miesięcznie to również wspaniale. Naprawdę. Dobro nigdy nie jest zbyt małe! Czyż miłość nie wyraża się najczęściej właśnie przez codzienne drobne gesty dobra?

DOŁĄCZ DO NAS…

KROK 1 Wypełnij formularz zapisowy: https://forms.gle/LBEM9cWAjToWUnCV8

KROK 2 Wybierz formę cyklicznego wsparcia

KROK 3 Ustaw wsparcie na 12 miesięcy

…I CZYŃ DOBRO!

ŚLEDŹ POSTĘPY NASZEJ AKCJI!

DZISIAJ WSPIERA NAS (STAN NA 6 MAJA, GODZ. 10.00)

55 osób

5190

 

DO OSIĄGNIĘCIA CELU BRAKUJE:

5560zł