- This event has passed.
Festiwal Pasji i Talentów SPRING
21 marca 2020 - 10:00 - 21:00 CET
Ważny komunikat: Z powodu zagrożenia epidemiologicznego Festiwal został przełożony. Niezwłocznie poinformujemy Was, gdy będzie już znany jego nowy termin.
Aż 12 kreatywnych warsztatów z różnych dziedzin, koncert Wojciecha Mazurka oraz spotkania z rówieśnikami i ludźmi, którzy żyją pasją. Razem z Young Life Poznań i Sociomovens przywitamy wiosnę z hukiem. Będzie się działo!
Plan wydarzenia
10.00-10.30 – Rozpoczęcie (z niespodziankami)
10.30-12.00 – Warsztat 1 (do wyboru)
12.00-12.30 – Małe co nieco
12.30-14.00 – Warsztat 2 (do wyboru)
14.00-15.00 – Pizza
15.00-16.30 – Warsztat 3 (do wyboru)
16.30-17.00 – Małe co nieco
17.00-19.30 – Klub, kabinkowanie, koncert Wojciecha Mazurka
Warsztat 1. do wyboru godz. 10.30-12.00
- Warsztat komiksowy – Paweł Piechnik
- Projekt przyszłości cz. 1 – warsztat teatralny z elementami dramy – Teatr Droga
- ZERO WASTE – warsztat ekologicznej architektury – Cezary Czemplik
- Odrabiacze lekcji – spotkanie ze studentami – Young Life Poznań
Warsztat 2. do wyboru godz. 12.30-14.00
- Warsztat dziennikarski – Agata Bobryk
- Projekt przyszłości cz. 2 – warsztat teatralny z elementami dramy – Teatr Droga
- Przyjaźń, podróże, niepełnosprawność – L’Arche
- pasteLOVE na torbie – warsztaty z rysowania lnianych toreb – Young Life Poznań
Warsztat 3. do wyboru godz. 15.00-16.30
- Niezła sztuka! – warsztat plastyczny o poszukiwaniu swojej formy wyrazu – Sylwia Korczak
- Fotografia komórkowa – warsztat z robienia zdjęć smartfonem – Zuzanna Szczerbińska
- Chcesz zmienić świat, ale nie wiesz jak? – warsztat o planowaniu projektów charytatywnych – Grzegorz Zbiorczyk
- Jak kura pazurem – warsztat kaligrafii – Young Life Poznań
Prowadzący
Paweł Piechnik – poznański komiksopisarz, grafik i ilustrator, autor m.in. „Chleba wolnościowego” – komiksowej opowieści na podstawie wspomnień więźniów obozu w Majdanku. W czasie Festiwalu odpowiada za warsztaty komiksowe.
Agata Bobryk – absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Współpracuje z „Przewodnikiem Katolickim” oraz prowadzi własnego bloga recenzenckiego Po książkach do nieba.
Sylwia Korczak – historyk sztuki i plastyk z wykształcenia i zamiłowania. Na co dzień pracuje w oddziale Muzeum Narodowego w Rogalinie, gdzie w cieniu 800-letnich dębów opowiada zwiedzającym o dawnych mieszkańcach pałacu i prowadzi zajęcia edukacyjne. Na Festiwalu pomoże nam odkryć własną formę wyrazu w czasie warsztatu Niezła Sztuka!
Zuzanna Szczerbińska – fotograf, grafik, aktualnie kończy studia na kierunku kulturoznawstwo. Współpracowała z festiwalami muzycznymi i organizacjami pozarządowymi. W czasie Festiwalu odpowiada za warsztaty fotografii mobilnej.
Grzegorz Zbiorczyk – poznański nauczyciel, koordynator lokalny projektów edukacyjnych międzynarodowego stowarzyszenia socioMovens. Przyjaciel i wolontariusz fundacji l’Arche w Poznaniu, która prowadzi domy dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Lubi łączyć swoje pasje – pracę z młodzieżą oraz zaangażowanie społeczne – dlatego w czasie Festiwalu SPRING poprowadzi warsztat o planowaniu projektów charytatywnych.
Cezary Czemplik – członek Stowarzyszenia Wędrownych Architektów, specjalista ds. Efektywności energetycznej budynków, analityk adaptacji społecznej do wyzwań klimatycznych. W czasie Festiwalu będzie prowadzić warsztat, na którym uczestnicy dowiedzą się, co mogą zrobić, aby zmniejszyć emisję CO2.
Maciej Bajon – odpowiedzialny za jeden z domów Wspólnoty L’Arche, asystent osoby z niepełnosprawnością intelektualną, uwielbia podróże, na które zabiera swoich przyjaciół. Dobry organizator wyjazdów i niepoprawny optymista. Na Festiwalu poprowadzi warsztat Przyjaźń-podróże-niepełnosprawność.
Koszt uczestnictwa
Uczestnictwo w wydarzeniu jest darmowe!
Zapisy
Zapraszamy młodzież w wieku od 14 do 21 lat. Zapisy przyjmowane są za pośrednictwem formularza. Ilość miejsc ograniczona, więc o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń!